Kostelić propustio utrku

Spust u Val Gardeni: Trijumf za Guaya, Zrnčić-Dim bez bodova

Kanađanin Erik Guay pobjednik je spusta u talijanskoj Val Gardeni. Za ovog 32-godišnjaka to je četvrta pobjeda u karijeri u Svjetskom skijaškom kupu...

Isto tako za njega je to druga spustaška pobjeda u SK-u, a prvu je ostvario 2007. godine u Garmischu.

Guay je do pobjede došao sjajno odvezavši donji dio staze. Drugo je mjesto sa 12 stotinki sporijim vremenom osvojio Norvežanin Kjetil Jansrud, a treće Francuz Johan Clarey uz zaostatak od 24 stotinke. Vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa Aksel Lund Svindal završio je na četvrtom mjestu.

Od hrvatskih skijaša nastupio je Natko Zrnčić-Dim koji je krenuo sa startnim brojem 41. Ostao je bez bodova, zauzevši 44. mjesto s 3 sekunde i 65 stotinki zaostatka za pobjednikom.

Ivica Kostelić propustio je spustašku utrku kako bi se čim bolje pripremio za nedjeljni veleslalom u Alta Badiji. (TS)