SP u ski-skokovima: Austrijanci dominirali, Slovenci priredili iznenađenje

Na Svjetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama koje se održava u Oslu slavili su još jednom austrijski skijaši-skakači. To je bila njihova četvrta uzastopna pobjeda.

Austrijanci su očekivano slavili u momčadskom natjecanju na velikoj skakaonici (HS 134), na kojoj je, zbog loših uvjeta i jakog vjetra, održana svega jedna serija skokova. Njihova je momčad slavila i u natjecanju na 106-metarskom zaletištu skakaonice u Oslu.

Thomas Morgenstern je u pojedinačno natjecanju na srednjoj skakaonici Austrijancima donio zlato, dok je Gregor Schlierenzauer to isto učinio na velikoj. Uz njih su, u momčadskom dijelu natjecanja, još Martin Koch i Andreas Kofler, doprinijeli četvrtoj uzastopnoj pobjedi.

Najdulji skok dana. 141 metar, na posljednjem natjecanju u skijaškim skokovima u Oslu, imao je Andreas Kofler.

Austrijanci su s 500 osvojenih bodova uvjerljivo prvi, dok su srebrnu medalju , na srednjoj skakaonici u momčadskom natjecanju, za sebe priskrbili Norvežani. 456.4 boda.

Na veliko iznenađenje, bronca je pripala Slovencima, koji su se pred Nijemcima zadržali sa svega 0.7 boda prednosti. Robert Kranjec svojim je skokom od 136 metara, u samo jednoj seriji koja je održana na velikoj skakaonici, doveo Sloveniju s petog na treće mjesto, gdje se zbog otkazivanja daljnjih serija u konačnici i zadržala.

Nijemci su uspjeli osigurati broncu tek na srednjoj skakaonici.

SP u ski-skokovima, momčadsko natjecanje na velikoj skakaonici (HS 134), rezultati: