I krv za medalju!

SP: Hrvatska pobijedila Crnu Goru i izborila polufinale s Talijanima!

Izabranici Ratka Rudića fantastičnom igrom nadigrali su najugodnije iznenađenje SP-a te najavili borbu za medalju. Na putu im stoje 'stare mušterije' Talijani...

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u velikom stilu pobijedila je Crnu Goru u četvrtfinalu SP-a u Šangaju te time osigurala nastup na OI u Londonu 2012.

Aktualni europski prvaci igrat će u polufinalu Svjetskog prvenstva nakon sjajne pobjede 9:6. Barakude su danas bile bolje od jakih Crnogoraca koji su ipak bili nemoćni bez najboljih igrača Zlokovića, Paskovića i Janovića.

Izabranici Ratka Rudića odličnom su igrom bili bolji od Crne Gore 9:6 (2:2, 2:1, 4:0, 1:3), te će u polufinalu u četvrtak u 15 sati po srednjoeuropskom vremenu igrati protiv naše 'stare mušterije', Italije koja je svladala Španjolsku s 10:6 . Bit će to repriza lanjskog finala Europskog prvenstva u Zagrebu, koje su 'Barakude' dobile s uvjerljivih 7-3. U drugom polufinalu igraju Srbija i Mađarska.

U susret su bolje ušli Crnogorci koji su poveli 1:0 i 2:1. Ipak, prva je dionica završila rezultatom 2:2, a pogotke za dupine postigli su Joković i Obradović. U drugoj je četvrtini upravo Joković držao Hrvatsku u igri. Sa dva je pogotka (jedan s pet metara) donio Hrvatskoj prednost 4:3 s kojom se išlo i na odmor.

A onda je krenuo hrvatski stroj! U trećoj četvrtini Josip Pavić zaključao je hrvatska vrata i tu je dionicu naša reprezentacija dobila s uvjerljivih 4:0. Crnogorci nisu znali s koje im strane prijeti veća opasnost - Muslim, Joković, Sukno i Buljubašić izbušili su Šefika, dok je Pavić nakon 24 minute igre imao 17 obrana od 20 šuteva.

U posljednjoj četvrtini koncentracija naših vaterpolista malo je popustila, Crnogorci su zabili dva pogotka i došla na samo minus tri (8:5). Hrvatska je bila bez gola četiri minute i 30-ak sekunda, a onda je Obradović još jednom dalekometnom bombom donio Hrvatskoj 9:5.

Na kraju susreta vidjeli smo i krv u bazenu. Milan Tičić razbio je namjerno laktom arkadu centra Hrvatske Andre Bušlje nakon čega je i isključen.

Na kraju spomenimo da je prvi strijelac dvoboja bio naš Joković uz savršeni šut 4-4, dva je pogotka za Hrvatsku zabio Obradović, a po jedan Muslim, Sukno i Buljubašić. Za Crnu Goru je dvostruku strijelac bio Radović, a po jedan su gol dodali Danilović, Ticić, Petrović i Jokić.

''Sve je ulazilo, otvorilo se, bila je takva utakmica. Ali presudilo je to što smo mi odigrali vrlo disciplinirano, u obrani smo odigrali baš sve što smo dogovorili. I ono što smo primili bio je više plod sreće, a ne naših propusta. Polufinalna utakmica će nam u psihološkom smislu ipak biti lakša'', ustvrdio je Joković.

U preostala tri četvrtfinalna dvoboja nije bilo iznenađenja. Mađarska je svladala SAD s 9-8, Srbija Njemačku s 9-4, a Italija Španjolsku 10-6.

Pietro Figlioli, bivši reprezentativac Australije, bio je najbolji pojedinac u redovima pobjedničke momčadi protiv Španjolaca s četirima pogocima. Potrošio je za njih samo pet lopti.

Talijanski golman Stefano Tempesti obranio je Španjolcioma, inače svjetskim doprvacima iz Rima prije dvije godine, 13 od 19 udaraca. (Agencije TS/ VLM/I.Š.)