Šok terapija upalila: Medveščak konačno pobijedio!

Hokejaši Medveščaka pobijedili suu zagrebačkom Domu sportova Albu Volan s 5-2 (2-1, 2-1, 1-0) u ogledu 33. kola regionalne EBEL lige...

Ovom pobjedom je zagrebačka momčad prekinula niz od četiri poraza i dobila vjetar u leđa za plasman u doigravanje protiv izravnog konkurenta. Obje su momčadi dosada imale po 28 bodova, a sada se Medvečkak odlijepio na osmom mjestu, posljednjem koje vodi u play-off, s dva boda više. No, bodovne razlike među klubovima od petog do 10. mjesta nisu velike...

Ovo je bila prva utakmica ove sezone u kojoj je Medveščak vodio Douglas Bradley, direktor hokejskih operacija i pomoćnik dosadašnjeg trenera Teda Satora, koji je napustio kormilo ''medvjeda'' nakon niza loših rezultata.

Gosti su poveli već u 3. minuti, ali je Medveščak do kraje prve trećine preokrenuo rezultat u svoju korist 2-1 golovima Banhama i Kanaeta. Mađarska momčad je izjednačila u 24. minuti, ali je Medveščak do kraja susreta osigurao uvjerljivu pobjedu, a strijelci su bili Rabbit, Hecimovic i Sandrock.

''Nad momčad se nadvio veliki pritisak, nadam se da smo ga skinuli s ovom utakmicom. Ova momčad ima kvalitetu za plasman u doigravanje,'' rekao je, između ostalog, novi trener Douglas Bradley odmah nakon utakmice.

Što se tiče ostalih utakmica 33. kola, izdvojimo da su u 434. okršaju najvećih slovenskih klubova Jesenice kao domaćin pobijedile Olimpiju s 5-1.

Medveščak već u nedjelju gostuje kod Villacha, a sljedeću utakmicu u Zagrebu odigrat će u utorak protiv Olimpije.