danci slave

Slovenija teško oštećena protiv Danske: Češki suci im nisu dali sedmerac za produžetke

Utakmica je povukla dosta repova. Slovenci su imali desetak sekundi za zadnji napad i produžetke.

Aleksa Vlah (Foto: Profimedia)

U finalu olimpijskog turnira rukometaša igrat će Danska i Njemačka.

Danci su u polufinalu pobijedili Sloveniju sa 31:30, dok su Nijemci bili bolji od Španjolske sa 25-24.

Danska je vodila od prve do posljednje minute, u pojedinim trenucima i sa šest razlike, no Slovenija je polako smanjivala zaostatak i minutu prije kraja stigla na samo gol zaostatka (30:31).

Danci su u idućem napadu izborili sedmerac kojeg Mikael Hansen nije realizirao i Slovenija je dobila 15 sekundi za produžetak. Aleks Vlah je zaustavljen prekršajem, Slovenci su tražili sedmerac, no suci su dosudili deveterac iz kojeg Borut Mačkovšek nije uspio zabiti s istekom vremena.

Utakmica je povukla dosta repova. Slovenci su imali desetak sekundi za zadnji napad i produžetke. Vlah je pokušao zabiti par sekundi prije kraja, no na njega su nasrnula čak tri Danca, od kojih su dvojica bili su svojih šest metara, no češki suci su nakon gledanja VAR-a procijenili da to ipak nije obrana iz prostora, iako je bilo očigledno.

Dansku su do pobjede predvodili Magnus Landin Jacobsen sa šest, te Lukas Jorgensen i Mikkel Hansen sa po pet golova, dok su na slovenskoj strani najefikasniji bili Aleksa Vlah i Dean Bombač sa po sedam golova.

Imane Khelif Imane Khelif osvojila zlato u Parizu! Dominacija kroz cijeli turnir divider

Hrvatska vaterpolska reprezentacija Srbi se raspisali o Hrvatskoj i najavili pohod na zlato: ''Vjerujemo u naše Delfine, idemo po prvo mjesto!'' divider

Dani Olmo i Marko Marić Novi Španjolac na Maksimiru već u ponedjeljak? Dinamo sve bliže osiguravanju još jednog velikog posla divider