Važna pobjeda za susjede

Slovenci skoro prosuli veliku prednost s poluvremena: Još uvijek mogu u polufinale Eura

Slovenci su osvojili nova dva boda u susretu glavnog kruga Eura u Njemačkoj.

Slovenija - Nizozemska (Foto: Afp)

Rukometaši Slovenije svladali su Nizozemsku (37:34) u susretu glavnog kruga Europskog rukometnog prvenstva.

Prva je to slovenska pobjeda u drugom dijelu natjecanja u Hamburgu, čime je zadržala minimalne nade za plasman u polufinale ili barem utakmicu za konačno peto mjesto. Da bi se plasirali u polufinale mora im se poklopiti nekoliko stvari, kao prvo moraju svladati moćnu Dansku, ali nešto ovisi i o rezultatima drugih utakmica.

Inače Slovenci su imali čak sedam golova na poluvremenu, no gotovo su sve prosuli u nastavku susreta. Nizozemska se u završnici u nekoliko navrata uspjela približiti na dva gola zaostatka, no više od toga nije išlo.

Sloveniju su do pobjede predvodili Kristijan Horžen, Nejc Cehte i Gašper Marguč sa po šest golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Niels Gerardus Versteijnen sa 15 i Luc Steins sa šest golova.

Kasnije se još sastaju Švedska - Portugal (18.00), te Norveška - Danska.

Na ljestvici vodi Danska sa šest bodova, dok Švedska, Portugal i Slovenija imaju po četiri boda, no Šveđani i Portugalci imaju i susret manje.