Staza u Val d'Isereu preteška čak i za Kostelića

Ivica Kostelić jedva se spasio od odustajanja na slalomu u Val d'Isereu i na kraju osvojio tek 18. mjesto

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je u današnjem slalomu Svjetskog kupa u Val d'Isereu. Drugi je bio Austrijanac Benjamin Raich (+0,31), a treće mjesto osvojio je Francuz Steve Missillier (+0,56).

''Ovo je drugi najbolji dan u mom skijaškom životu. Prvi je bio prošle sezone, kada sam, također u Val d'Isereu, ostvario prvu pobjedu karijere u Svjetskom kupu, ali u veleslalomu,'' izjavio je 21-godišnji Hirscher, kojem je ovo bila treća pobjeda karijere u Svjetskom kupu, ali prva u slalomu. Nakon spomenutog trijumfa na ovoj stazi prije točno godinu dana u veleslalomu, u istoj disciplini je pobijedio i u siječnju ove godine u Kranjskoj Gori.

Kostelić je nakon prve vožnje bio na 10. mjestu sa podnošljivim zaostakom od 69 stotinki za tada vodećim Moelggom. No, u drugom laufu je napravio veliku grešku u gornjem dijelu staze i umalo je promašio vrata. No, uspio se je izvući i završiti utrku, ali je izgubio puno vremena.

Preostala dva hrvatska predstavnika nisu izborila drugu vožnju. Dalibor Šamšal nije završio utrku, a Natko Zrnčić Dim je zauzeo 47. mjesto.

Već u prvoj vožnji iz utrke su ispala velika slalomska imena kao što su Francuzi Jean Baptiste Grange i Julien Lizeroux, Austrijanci Reinfred Herbst i Manfred Pranger, te Talijan Giuliano Razzoli.

U ukupnom poretku vodi Svindal sa 236 bodova, a Kostelić je na 9. mjestu sa 155 bodova.