Domaćini slave srebro

Čudesna Shiffrin četvrti put zaredom prvakinja svijeta u slalomu

Podijeljen je i posljednji komplet medalja za skijašice na Svjetskom prvenstvu u Areu.

Amerikanka Mikaela Shiffrin osvojila je četvrti uzastopni naslov svjetske prvakinje u slalomu na SP u skijanju u Areu, do novoga je zlata 23-godišnja Amerikanka stigla sa 58 stotinki boljim vremenom od srebrne Šveđanke Anne Swenn-Larsson, odnosno 1.03 sekunde ispred brončane Slovakinje Petre Vlhove, dok je hrvatska predstavnica Andrea Komšić zauzela 30. mjesto sa 10.01 sekundi slabijim vremenom od Shiffrin.

Shiffrin je tako postala prva skijašica koja je uspjela osvojiti četiri uzastopna naslova svjetske prvakinje u istoj disciplini, a sa SP-a u Areu odlazi s tri medalje. Uz slalomsko zlato, osvojila je i zlato u superveleslalomu, dok je u veleslalomu bila brončana.

Tri je medalje u Areu osvojila i 23-godišnja Vlhova, po jednu svakoga sjaja. Prije je dva dana bila zlatna u veleslalomu, dok je prošloga tjedna osvojila i srebro u kombinaciji.

Vodeća nakon prve vožnje, Švicarka Wendy Holdener u drugoj je vožnji napravila veliku pogrešku te je na kraju zauzela tek 17. mjesto sa 5.26 sekundi iza Amerikanke.