Prvi put na postolju

Kilde uzeo superveleslalom u Wengenu, ali priča dana je bio senzacionalni domaćin

Aleksander Aamodt Kilde došao je do pobjede u superveleslalomu Svjetskog kupa u Wengenu.

Aleksander Aamodt Kilde (Foto: Afp)

Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde pobjednik je superveleslaloma za Svjetski kup voženog u petak u švicarskom Wengenu.

Kilde je slavio sa 27 stotinki prednosti ispred najvećeg iznenađenja utrke, 28-godišnjeg Švicarca Stefana Rogentina kojemu je ovo prvi plasman na pobjedničko postolje u karijeri, dok je treće mjesto zauzeo još jedan Švicarac, vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Marco Odermatt sa 66 stotinki zaostatka.

Utrka u Wengenu trajala je više od dva sata zbog brojnih prekida, prvo je iskusni Talijan Christof Innerhofer završio u zaštitnoj ogradi, ali se uspio podići i na vlastitim nogama odskijati do cilja, malo kasnije pao je i i njegov mlađi sunarodnjak Giovanni Franzoni koji je imao manje sreće pa je morao helikopterom biti prebačen u bolnicu, da bi pred kraj utrke zapuhao jak vjetar zbog kojega su preostali vozači morali dodatno čekati na start.

U redoslijedu superveleslalomaša vodeći je i dalje Odermatt sa 340 bodova, drugi Kilde ima 312, a treći Austrijanac Vincent Kriechmayr 209, dok u ukupnom redoslijedu vodeći Odermatt ima 1106 bodova, drugi Kilde je na 746, a treći Norvežanin Henkrik Kristoffersen 565.

U subotu će se u Wengenu voziti spust, a u nedjelju slalom.