Lako u osmini finala

Hrvatice na Rumunjsku, Brazilke se pitaju: Gdje ste navijači?

Hrvatske rukometašice okončale su fazu natjecanja po skupinama na Svjetskom prvenstvu u Brazilu pobjedom nad Argentinom rezultatom 23-17 (9-11), te će u osmini finala igrati protiv Rumunjske...

Bila je to utakmica u koju su izabranice Vladimira Canjuge ušle znajući da su osigurale kako plasman u osminu finala, tako i drugo mjesto u skupini D budući je u ranijem terminu Danska savladala Švedsku 20-19. Tako će u osmini finala Hrvatska igrati protiv trećeplasirane ekipe iz skupine C, a to je Rumunjska.

Hrvatska je protiv Argentine odigrala ispod razine, pa je tako na poluvremenu gubila 9-11, a do prvog je vodstva u utakmici stigla u 44. minuti kada je povela 14-13. Nakon što je povela, naša ekipa prednost nije ispuštala i upisala je četvrtu pobjedu u petom nastupu u rezultatski nevažnom susretu.

'Sustav natjecanja je takav da tko pobijedi dobiva sve, a tko izgubi u osmini finala ide kući'

Najbolji strijelac naše ekipe bila je Maja Zebić sa 6 golova, a slijedila ju je Dijana Jovetić s 4 gola.

Mogla je Hrvatska pobijediti i s puno većom prednošću da nije bilo panike u posljednjih pet minuta kada se obrana potpuno raspala. Srećom, imale su naše dobru rezultatsku zalihu, a i izbornik Vladimir Canjuga puno je bolje vodio ekipu nego na utakmici s Danskom.

"Pobjeda nad Šveđankama samo je dokaz da se možemo ravnopravno nositi sa svima. To je pobjeda za samopouzdanje. Do utakmice osmine finala imamo dva slobodna dana i dobro ćemo se pripremiti. Nažalost, sustav natjecanja je takav da tko pobijedi dobiva sve, a tko izgubi u osmini finala ide kući. Pobjeda u osmini finala otvara nam vrata raja, otvara nam mogućnost nadmetanja za medalje, ali i za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu", rekao je Vladimir Canjuga.

Brazilke se pitaju: Gdje ste, navijači?

Sada Hrvatskoj predstoji dva dana odmora, a utakmica protiv Rumunjki na rasporedu je u ponedjeljak.

Brazilke su iskoristile domaći parket i u svojoj skupini deklasirale Francusku i Rumunjsku.

"Još kad bi nas gledatelji došli podržati. U skupini smo imale prosjek od 2500 gledatelja u dvorani koja prima 10.000!",  požalila nam se Brazilka Nascimento.

Poznati svi parovi osmine finala

U petak su odigrane posljednje utakmice po skupinama na Svjetskom prvenstvu rukometašica u Brazilu, pa su tako poznate i sve ekipe koje nastavljaju natjecanje, odnosno, igraju u osmini finala.

Hrvatska je reprezentacija osvojila drugo mjesto u svojoj skupini D, a osmina finala Hrvaticama donosi ogled protiv Rumunjske, ekipe koja je u skupini C zauzela treće mjesto. Recimo da su Rumunjke u skupini pobjeđivale Tunis 30-28 i Kubu 33-27, s Japanom su odigrale 28-28, dok su u posljednja dva nastupa izgubile od Brazila 33-28 i Francuske 39-20.

Ukoliko Hrvatska slavi u tom ogledu sljedeće suparnice će biti Norvežanke ili Nizozemke. (Agencija VLM, T.S.)