Sinjani namučili Mladost, ali ipak nisu mogli do pobjede

Proteklog vikenda je odigrano 7. kolo Prvenstva Hrvatske u ragbiju, a slavili su Mladost, Nada i Zagreb.

HARK MLADOST - RK SINJ 19-12 (7-5)

U neizvjesnoj i rezultatski prevrtljivoj utakmica Mladost je uspjela upisati pobjedu nad mladom momčadi Sinja i tako im uzvratila za poraz iz jesenskog dijela prvenstva. Mladost je borbeno ušla u susret te je već u ranoj fazi prvog poluvremena povela 7-0. Iako su domaći igrači dominirali većim dijelom prvog poluvremena svoju dominaciju nisu uspjeli okruniti dodatnim povećanjem vodstva. Za ostanak u rezultatskoj neizvjesnosti treba također pohvaliti i igrače Sinja koji su odličnom igrom u obrani uspješno zaustavljali sve pokušaje domaće momčadi, te prije samog kraja prvog poluvremena postigli polaganje te tako umanjili prednost Mladosti na 7-5.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Sinjani koji brzim polaganjem preokreću rezultat u svoju korist 7-12. Sredinom drugog poluvremena Mladost ponovno uzvraćaju i lijepim polaganjem ponovno preuzimaju vodstvo 14-12 i tako se u sam kraj susreta ulazi u rezultatskoj neizvjesnosti. Nižu se napadi s jedne i druge strane, ali niti jedna momčad nema dovoljno koncentracije u završnicama napada. U posljednjoj minuti susreta Mladost ipak uspijeva spojiti nekoliko uspješnih dodavanja i polaganjem za 19-12 zapečaćuje teško izborenu pobjedu.

RK MAKARSKA RIVIJERA – RK NADA 14:56 (14:22)

Lijepo i ugodno vrijeme izmamilo je više stotina gledatelja na tribine Sportskog centra da pogledaju ogled dviju najboljih dalmatinskih momčadi. Igrači Makarske hrabro su ušli u susret i vrlo dobro se nosili s favoriziranim Splićanima u prvom poluvremenu. Već u drugoj minuti Dedić dovodi
domaćine u vodstvo iz kaznenog udarca 3:0. Ubrzo Nada preko danas vrlo raspoloženog Burazina dolazi u vodstvo 3:5. Dedić ponovno uzvraća i dovodi makarane u novo vodstvo 6:5. U ovom dijelu utakmice obje momčadi nastoje steći prednost i zavladati terenom. Sve ipak prolazi u izjednačenoj borbi., u kojoj splitska momčad polako stiče minimalnu, ali stalnu prednost. Za Nadu Olujić postiže zgoditak, pretvara Rubelj, uzvraća ponovno makarska devetka. Zakratko pada koncetracija makarskom pucaču Josipu Dediću što Nada koristi te zgodikom Burazina i pretvaranjem Rubelja stiže na osjetnih 9:22. Zgoditkom Šimića pred sam kraj prvog poluvremena domaćin se vraća na pristojnih 14:22. Momčadi odlaze na odmor i kad su svi očekivali isti nastavak dolazi do preokreta.

Neuhvatljivi i efikasni Tomislav Burazin ubrzo probija obranu domaćina i povećava vodstvo gostujuće momčadi. Nisu makarani praktično ni krenuli sa centra već slijedeći njihov propust kažnjava Buzov i utakmica kreće samo u jednom smjeru. Nakon ovih šokova mladići Stipe Muhtića nisu više imali snage za obrat, Nada je mirno kontolirala utakmicu i stalno povećavala svoju prednost. Dovoljno govori podatak da je u drugom poluvremenu splitska momčad postigla 34 poena a domaćini nijednog. Utakmica završava prilično visoko izraženom pobjedom Nade 14:56.

RK ZAGREB - RK VILANI KRASICA 69:12 (52:0)

Zagreb je na domaćem terenu očekivano slavio protiv mlađe i neiskusnije momčadi Vilana.

Domaćin je odigrao dva u potpunosti različita poluvremena. U prvom dijelu utakmice Zagreb je djelovao moćno i držao sve konce u rukama. Dok u drugom dijelu sasvim drugo lice. Povratak loših navika u vidu nediscipline u igri i u skladu s tim povratak na velik broj kazni, što dovodi do općeg pada u igri i dva polaganja gostiju. Prvo poluvrijeme je obilovalo lijepim potezima i polaganjima. Mijić je izvrsno i zrelo vodio igru Zagreba. Mladi otvarač Zagreba, ponovno je, pucački bio vrlo raspoložen te je i ovaj put zamalo na sto postotnom „pretvaračkom“ učinku. Nažalost, u nastavku susreta momčad Zagreba pada u igri i nedisciplinom prepušta inicijativu gostima i kvari izvrstan dojam iz prvog poluvremena. Igrač susreta, bez ikakve dileme, napadački vrlo raspoložen Jureško, koji je postigao čak pet polaganja.

Na tablici nakon 7. kola vodi Nada s maksimalnih 7 pobjeda, odnosno 21. bodom. Slijedi Zagreb (19 bodova), Makarska rivijera (13), Mladost (12) te Vilani Krasica (7 bodova).

Sljedeće kolo se igra 2. travnja, a sastaju se: Nada-Zagreb, Vilani Krasica-Mladost te Sinj-Makarska rivijera.