Sidney Crosby jednostavno nezaustavljiv

Sidney Crosby i dalje briljira, a njegovi Pittsburgh Penguinsi ubiru plodove njegovih igara. Kanadska zvijezda je zabila novi hat-trick za pobjedu svoje momčadi protiv Atlante (3-2)...

Bio je to dvoboj suparnika s dugačkim nizom pobjeda u NHL ligi, a na koncu su Penguinsi bili ti koji su produžili svoj na brojku osam. Trashersi su, pak, zaustavljeni nakon šest uzastopnih trijumfa, a bio im je to već osmi poraz zaredom u gostima kod Crosbyja i društva.

A upravo je kanadski hokejaš zabio svoj prvi tzv. prirodni hat-trick u karijeri, odnosno tri uzastopna gola na utakmici. Najprije je u prvoj trećini izjednačio na 1-1 nakon što je goste u vodstvo doveo Bryan Little, da bi u drugoj trećini s još dva pogotka otvorio "pingvinima" put ka pobjedi. Ujedno je postao prvi igrač Pittsburgha u gotovo deset godina koji je postigao hat-trick u dvije uzastopne domaće utakmice, a sada je već na nizu od 14 ogleda u kojima je bio ili strijelac ili asistent.

Boston je ostvario najuvjerljiviju pobjedu večeri, deklasirao je Tampa Bay s 8-1, ali najefikasnije utakmica četvrtka ipak je odigrana u New Yorku gdje su u gradskom okršaju gostujući Rangersi svladali Islanderse sa 6-5. Junak pobjedničke momčadi bio je Marian Gaborik s tri pogotka, uključujući i onaj odlučujući pet i pol minuta prije kraja. Slovačkom je hokejašu to bio drugi hat-trick sezone i ukupno 12. u karijeri u NHL-u.

Los Angeles Kingsi su prekinuli niz od četiri poraza. Na svom su ledu svladali Floridu s 3-2, a pobjednički je gol dvije i pol minute prije kraja postigao Slovenac Anže Kopitar.