veliki zaostatak, ali...

Filip Zubčić izborio drugu vožnju slaloma u Schladmingu, Feller uvjerljivo vodeći

Filip Zubčić izborio je drugu slalomsku vožnju u utrci Svjetskog kupa u Schladmingu.

Austrijanac Manuel Feller bio je najbrži u prvoj vožnji slaloma kojeg su skijaši u utorak vozili za Svjetski kup u Schladmingu, a Filip Zubčić je jedini od hrvatskih skijaša osigurao nastup u drugoj vožnji.

Feller je bio najbrži s vremenom 50.49 sekundi, drugoplasirani Norvežanin Sebastian Foss Solevaag je imao 39 stotinki slabije vrijeme (50.88), dok je trećeplasirani Austrijanac Micahel Matt ostvario vrijeme 51.16 sekundi (zaostatk 67 stotinki).

Zubčić je nakon prve vožnje na 21. mjestu s vremenom 52.91 sekunde i zaostaje za vodećim Fellerom 2,42 sekunde.

gol expired Nema kraja bizarnostima sa Svjetskog prvenstva rukometaša: Hrvatska je i dalje u turniru i bori se za naslov prvaka!? divider

U Schladmingu su nastupili i Istok Rodeš, Samuel Kolega i Matej Vidović, no nisu se uspjeli plasirati u drugu vožnju. Rodeš je zauzeo 38. mjesto s vremenom 54.29, Kolega je bio 42. sa 4,20 sekune zaostatka (54.69) za Fellerom, a Vidović nije završio utrku.

Druga vožnja je na rasporedu u 20,30, a Zubčić će u drugu vožnju krenuti deveti po redu, dok je staza još u odličnom stanju. To mu daje jako dobre šanse da dodatno popravi svoj plasman.