Belgija bez šanse

Rutinska pobjeda hrvatskih rukometaša: Sve je bilo gotovo već u prvom dijelu

Hrvatska je rutinski odradila gostovanje u Belgiji.

Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu na startu kvalifikacija za EP 2020., svladavši u nedjelju u Leuvenu Belgiju sa 30:25 (18:12).

Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu koje je Hrvatska dobila sa šest razlike (18:12). U nastavku Kauboji su rutinski odradili posao i sa maksimalnim učinkom su krenuli u kvalifikacije za EP 2020.

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa osam pogodaka, a sve ih je zabio u prvom poluvremenu. Jakov Vranković zabio je četiri, a Luka Cindrić, Manuel Štrlek i David Mandić po tri gola. U redovima Belgije najbolji je bio Nathan Bolaers sa četiri pogotka.

Kvalifikacije u skupini 2 nastavljaju se u travnju sljedeće godine, kada će Hrvatska dva puta igrati protiv Srbije. Na EP će se plasirati po dvije najbolje momčadi iz svake od osam skupina i četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.