Uh, bit će teško...

Nezadrživi Danci uoči utakmice s Hrvatskom nastavili stopostotni niz, gaze sve redom

Danska je na početku drugog kruga Europskog prvenstva u Budimpešti svladala Island.

Rukometna reprezentacija Danske otvorila je drugi krug Europskog prvenstva pobjedom protiv Islanda. Bilo je 28:24.

Island je bolje ušao u susret, vodio je 4:2, 6:4, no Danska je u drugom dijelu prvog poluvremena zaigrala daleko bolje okrenuvši rezultat u svoju korist. U 25. minuti Danska je stigla do tri gola viška (15:12), a u 28. minuti je imala i +4 (17:13).

U nastavku susreta aktualni svjetski prvaci su držali prednost i na koncu slavili sa 28:24.

gol expired Francuzi furiozno krenuli u drugi krug Europskog prvenstva: Utakmicu otvorili s 5:0, završili s +10 divider

Dansku su do pobjede predvodili Mathias Gidsel s devet golova, te Lasse Svan i Mikkel Hansen sa po pet pogodaka. Odličan je bio i Kevin Moller sa 14 obrana. U islandskim redovima najefikasniji je bio Omar Ingi Magnusso s osam golova.

Na ljestvici vode Francuska i Danska sa po četiri boda, Island i Crna Gora imaju po dva boda, dok su Hrvatska i Nizozemska bez bodova.