Veličanstvena partija

Prva pobjeda Zagreba u Ligi prvaka: Viceprvak Europe nokautiran u Areni!

Zagreb je u drugom kolu rukometne Lige prvaka svladao finalista iz prošle sezone.

Zagreb - Aalborg (Foto: Ranko Šuvar/Cropix)

Rukometaši Zagreba u drugom kolu skupine B Lige prvaka došli su do prvih ovosezonskih bodova u najprestižnijem klupskom natjecanju u ovom sportu. U Areni Zagreb svladali su s 31:23 danski Aalborg, klub koji je prošle sezone igrao finale Lige prvaka.

Momčad Andrije Nikolića je povela 5:2, zatim 7:3. Danci su smanjili na dva gola zaostatka (7:9), no Zagreb je do poluvremena povećao prednost na četiri gola prednosti (13:9).

Na otvaranju drugog dijela Zagreb je poveo 14:9, Danci su u nekoliko navrata smanjili na tri gola zaostatka, no hrvatski sastav je od 48. do 51. minute napravio seriju 4:0 i od 21:18, pobjegao na velikih sedam razlike (25:18).

Zagreb je sa +7 sedam (28:21) ušao i u posljednjih pet minuta, a kada je Filip Glavaš realizirao sedmerac za 29:21 priča je bila gotova. Na koncu je završilo 31:23.

Klarica i Glavaš najbolji strijelci, Mandić sjajan na golu

Zagreb su do pobjede predvodili Luka Lovre Klarica i Filip Glavaš sa po sedam golova, Timur Dibirov je dodao šest golova, dok je Matej Mandić imao 12 obrana.

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Kristian Bjornsen i Felix Moller sa po pet golova.

U drugom kolu još se sastaju Nantes - Inustria Kielce, Magdeburg - Kolstad, te Barca - Pick Szeged.

Zagreb u trećem kolu, 25. rujna očekuje gostovanje u Trondheimu protiv Kolstada.

Treba li Sergej Jakirović ostati trener Dinama?

Ukupno glasova:

Tablice omogućuje Sofascore

Prati nas na Instagramu!
Smjena na Maksimiru! ⚽️

Tko će biti novi trener Dinama?✅️
Kakva bi to igra sudbine bila da Željko Sopić naslijedi Sergeja Jakirovića u Dinamu 👀

📸Ronald Goršić/CROPIX
Možda je to bila tema razgovora između Jakira i Kompanyja nakon utakmice? Nikad nećemo saznati... ⚽