Trijumf granitne obrane

Fantastična pobjeda Zagreba u Ligi prvaka: Potpuno se vratili u igru za prolaz skupine!

Rukometni klub Zagreb odigrao je novu sjajnu utakmicu u Ligi prvaka.

Gledatelji u Areni Zagreb (Foto: Damir Krajač/Cropix)

U devetom kolu skupine A rukometne Lige prvaka novi veliki skalp upisao je Zagreb. Hrvatski prvak u Areni Zagreb svladao je mađarski Pick Szeged s 30:25 (17:12), a konačni rezultat zapravo i ne otkriva kakvu fenomenalnu utakmicu su odigrali igrači Andrije Nikolića.

Nakon što su Mađari otvorili utakmicu s 0:2, na scenu je stupila sjajna obrana Zagreba predvođena neuništivim Jakovom Gojunom. Zagrebaši su do kraja prvog poluvremena stekli pet golova prednosti, a u nastavku su u nekoliko navrata imali i golemih plus devet.

Tek u finišu je momčad iz Szegeda uspjela smanjiti zaostatak i koliko toliko ublažiti poraz.

Metkovski duo prvi strijelac Zagreba

Kod Zagreba su Zvonimir Srna i Ivan Ćupić zabili po šest golova, a Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov po četiri, dok je David Mandić ukupno imao 11 obrana.

U mađarskom sastavu je Borut Mačkovšček zabio pet golova, Marin Jelinić tri, a Luka Stepančić i Mario Šoštarić po dva gola.

Zagreb je nakon devet kola na sedmom mjestu s bodom manje od Szegeda, a plasman u daljne natjecanje osigurava šest najboljih momčadi skupine. U ovoj skupini je Aalborg pobijedio Kolstad s 29:18.

U 10. kolu Zagreb gostuje kod Pelistera 7. prosinca.