Vardar dvaput bolji

Rukometaši PPD Zagreba oprostili se od Lige prvaka

Rukometaši PPD Zagreba očekivano su eliminirani u osmini finala Lige prvaka od skopskog Vardara, koji je bio bolji u obje utakmice.

Prije tjedan dana PPD Zagreb je na domaćem terenu izgubio sa visokih devet golova razlike (18-27), a u subotnjem uzvratu u Skoplju Vardar je slavio sa 32-30 (19-13).

Protiv Vardara, jednog od najboljih europskih sastava, igrači Zagreba stalno su bili u zaostatku. U prvom poluvremenu on se uglavnom kretao između tri i šest golova. U nastavku Zagreb je pružio bolju igru i pred kraj susreta uspio je čak izjednačiti (30-30). No, to je bio maksimum, na kraju su se oprostili od Lige prvaka časnim porazom 30-32.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio hrvatski rukometaš Ivan Čupić s devet pogodaka, dok je drugi Hrvat u Vardaru Igor Karačić zabio tri gola. Kod Zagreba istaknuo se Zlatko Horvat sa 11 golova.