Bilo je gusto

Sve je poznato u hrvatskoj skupini: Njemačka sredila Austriju i ide na Olimpijske igre!

Njemačka se priključila Hrvatskoj na "letu" iz Hannovera za Olimpijske igre u Parizu.

Njemačka - Austrija (Foto: Afp)

Uz Hrvatsku, plasman na Olimpijske igre s rukometnog kvalifikacijskog turnira u Hannoveru izborila je i Njemačka koja je u trećem kolu svladala Austriju s 34:31 (18:15).

Bez obzira kako završi utakmica Hrvatska - Alžir, jasno je da naša reprezentacija osvojila prvo mjesto te da će pored izabranika Dagura Sigurdssona u Pariz ići i Nijemci. Austrija je završila na trećem mjestu, a Alžir na posljednjem.

Austrijanci su bolje otvorili utakmicu i poveli s 2:0, ali vrlo brzo je uslijedio preokret Nijemaca i bildanje razlike koja je u jednom trenutku prvog poluvremena iznosila +5 (18:13).

Cijelo drugo poluvrijeme Njemačka je održava prednost. Dvije i pol minute prije kraja Austrija je došla na -2 (29:31), ali nisu uspjeli ugroziti trijumf domaćina ovog turnira.

Trojica njemačkih rukometaša bila su izuzetno raspoložena i oni su najzaslužniji za ovu pobjedu. Julian Köster i Renars Uscins postigli su po osam golova, Lukas Zerbe je zabio sedam, sva trojica uz visoki postotak šuta.

Austrijske strijelce predvodio je Janko Božović sa sedam pogodaka iz 12 upućenih šuteva.

Vijesti iz rukometa pratite na GOL.hr-u uz ponosnog sponzora hrvatskog rukometa – TELEMACH HRVATSKA