Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
velike promjene

Ovo je sastav nepozvanih Hrvata na rukometni Euro: Bili bi favoriti za medalju

Mnoga poznata imena hrvatskog rukometa nisu u kombinacijama za Euro u siječnju poput Manuela Štrleka i Igora Karačića.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Za točno dva tjedna hrvatska rukometna reprezentacija otvara nastup na Europskom prvenstvu 2022. Hrvatski rukometaši igraju protiv Francuske, Srbije i Ukrajine u mađarskom Szegedu.

Izbornik Hrvoje Horvat prvi put u karijeri ide na veliko natjecanje kao izbornik, prije je bio pomoćnik Lini Červaru, a sada je on mogao birati koga vodi na prvenstvo. Horvat je danas objavio popis od 18 igrača koje vodi prema Mađarskoj, a na njemu nema velikih rukometnih imena poput Igora Karačića i Manuela Štrleka.

gol expired Izbornik Horvat prelomio: Ovo je konačan popis Kauboja za Euro, nema nekih poznatih imena divider

Izbornik u potpunosti nije zatvorio vrata Karačiću, Šegi i Mariću koje je stavio na listu za pričuve, oni se mogu priključiti u slučaju nekih iznenadnih ozljeda ili neprilika s koronavirusom, ali trenutno nisu u kombinacijama za prvu utakmicu s Francuskom 13. siječnja.

Zbog silnih izostanaka poznatih imena hrvatskog rukometa koji su godinama unazad bili barem na jednom prvenstvu ili u krugu reprezentacije, složili smo udarni sastav koji bi sigurno ušao u uži krug favorita za medalju na Euru i u kombinaciji s trenutno pozvanim igračima bili bismo još jači. 

Prva sedmorka nepozvanih na Euro:

Golman: Marin Šego (Montpellier)

Pivot: Marino Marić (Melsungen)

Lijevo krilo: Manuel Štrlek (Veszprem)

Lijevi vanjski: Stipe Mandalinić (Eurofarm Pelister)

Srednji vanjski: Domagoj Pavlović (Melsungen)

Desni vanjski: Šime Ivić (Leipzig)

Desno krilo: Zlatko Horvat (Dabas)

Pričuve:

Ivan Slišković (Porto), Filip Ivić (PPD Zagreb), Matej Ašanin (Ludwigshafen), Ilija Brozović (Hannover), Željko Musa (PPD Zagreb), Josip Božić – Pavletić (Eurofarm Pelister), Ante Kuduz (Vardar), Tin Kontrec, Lovro Jotić (Vardar).

Da se nisu oprostili od reprezentacije u kombinacija su mogli biti Jakov Gojun, Mirko Alilović i Marko Kopljar.

 

 

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍