Bravo!

Olmissum praktički osigurao prolaz u Ligu prvaka, Futsal Dinamo osvojio prvi bod

Važan bod osvojio je i hrvatski prvak Futsal Dinamo odigravši 2-2 protiv slovenskog Doboveca u skupini 3.

Futsal Dinamo - Olmissum (Foto: Goran Mehkek/Cropix)

Hrvatski futsalski doprvak omiški Olmissum praktički je osigurao plasman među 16 najboljih u Ligi prvaka, nakon što je u susretu 2. kola skupine 2 Glavne runde remizirao 2-2 s portugalskom Bragom.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Omišani su poveli u 22. minuti golom Jure Copića. Međutim, samo minutu kasnije Cunha je izjednačio.

Olmissum je u 28. minuti stigao do nove prednosti, strijelac je bio Bruno Petry. Nažalost, Braga se ponovno ekspresno vratila, a izjednačio je Sousa. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Omišani su zasluženo osvojili važan bod kojim su gotovo sigurno osigurali nastavak natjecanja u Elitnoj rundi u kojoj će igrati 16 najboljih klubova. U drugom susretu iz ove skupine Priština i Plzen su odigrali 5-5.

Uoči posljednjeg kola Olmissum i Braga vode sa po četiri boda, dok Priština i Plzen imaju po bod. U zadnjem kolu hrvatski sastav će u subotu igrati protiv Plzena, dok će u drugom susretu snage odmjeriti Braga i Priština.

Podsjećamo, nastavak natjecanja izborit će prve tri momčadi iz skupine i moralo bi se dogoditi čudo da Olmissum ispadne. U slučaju senzacionalnog i uvjerljivog poraza Brage od Prištine i poraza Olmissuma od Plzene zatvorio bi se krug sa četiri ekipe sa po četiri boda, pa bi tada odlučivala razlika pogodaka.

Slovenski prvak je vodio 2-0, no Dinamo je izvukao remi koji ga ostavlja u igri za prolaz.

Golove za Dobovec zabili su Fideršek (22) i Ruis (23), a za Dinamo su strijelci bili Mužar (35) i Gudasić (40).

U drugom susretu iz skupine Palma Futsal je porazila United Galati sa 4-0.

Španjolski sastav vodi na ljestvici sa šest bodova, United Galati ima tri boda, a Dobovec i Futsal Dinamo po jedan.

U zadnjem kolu za dva dana se sastaju Futsal Dinamo i United Galati, te Palma i Dobovec. I u ovoj skupini tri najbolje ekipe idu dalje, pa će zagrebački sastav loviti pobjedu vrijednu prolaza.

Španjolac u hrvatskom dresu VIDEO Nevjerojatna priča: Španjolac je 2006. podigao ovu poruku, Modrić je šest godina nakon stigao u Real divider

Ivan Rakitić Emotivna ispovijest Ivana Rakitića: "On je meni sve u životu, da nije njega, ja bih igrao za Švicarsku" divider

Dion Drena Beljo VIDEO Dion Drena Beljo nastavlja trpati: Zabio je nakon urnebesne pogreške golmana divider