povijest je ispisana

Ovo nisu istine: Dječak s 13 godina postao seniorski prvak Europe!

S tek 13 godina i sedam mjeseci Ukrajinac Oleksij Sereda postao je seniorski prvak Europe.

Oleksij Sereda (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Trinaestogodišnji Ukrajinac Oleksij Sereda ispisao je povijest! Sa svega 13 godina i sedam mjeseci postao je prvak Europe u skokovima u vodu s 10-metarske platforme. Oborio je rekord Toma Daleyja, koji je europsko zlato osvojio s 13 godina i 10 mjeseci 2008. godine.

Sereda je slavio ispred Benjamina Auffreta te Ruslana Ternovoja, i to vrlo uvjerljivo – s čak 14, odnosno 43 boda prednosti.

Recimo i da je u sinkroniziranim skokovima s 10-metarske platforme s Olegom Serbinom osvojio srebrnu medalju, a zlato im je izmaklo za svega četiri boda.

Sereda je prije samo tri tjedna zauzeo četvrto mjesto na Svjetskom prvenstvu u korejskom Gwangjuu. Njegov je cilj nastup na Olimpijskim igrama, na kojima će iduće godine imati pravo nastupa jer će napuniti 14 godina, koliko je minimalno potrebno za nastup.