Bit će drž - ne daj

Veliki obračun u hrvatskoj skupini olimpijskog turnira završio pobjedom Švedske

Sudar teškaša u skupini A rukometnog turnira na Olimpijskim igrama pripao je Šveđanima.

Švedska - Španjolska (Foto: Afp)

Švedska je, kao favorit, opravdala očekivanja i pobijedila Španjolsku rezultatom 29:26 u drugom kolu olimpijskog rukometnog turnira.

Unatoč tome što je Švedska pri kraju dvoboja imala šest razlike, utakmica je bila puno napetija nego što bi konačni rezultat dao naslutiti.

Švedska u konačnici zasluženo do 2 boda

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno; iako je Švedska pri kraju prvog dijela vodila 11:7, Španjolska je uspjela napraviti seriju od 4:0, izjednačivši rezultat na 11:11 do poluvremena.

U drugom poluvremenu, Švedska je pokazala bolju igru, stekavši prednost od 22:17 nakon 15 minuta igre, uz izvanrednu obranu. Spomenutih šest razlike prije kraja dvoboja Španjolska je srezala na konačnih 29:26

Njemačka jedina s maksimalnim učinkom

Najbolji strijelac Šveđana bio je Sebastian Karlsson s 5 pogodaka, a čak dva Španjolca imali su bolji učinak, Aleix Gomez Abello i Daniel Fernandez s šest i sedam golova.

Ovo je bila prva pobjeda za Švedsku na olimpijskom turniru, dok i Španjolska ima dva boda. Njemačka trenutno vodi s četiri boda.

4 dana Igara, Hrvatska ima 1 medalju. Što kažete?

Ukupno glasova:

Matija Marinić Marinić ostao bez olimpijske medalje: Odradio odličan nastup u finalu, ali... divider

Šime i Mihovil Fantela Poboljšanje hrvatskih jedriličara u drugom danu olimpijske regate, premijera prve hrvatske windsurferke na OI divider

Noah Kuavita VIDEO Belgijski olimpijac u umjetničkoj gimnastici bio na rubu remek djela, a onda doživio težak pad divider