Neuspješne i odbojkašice

Novi poraz odbojkaša u Europskoj ligi

Izabranici Rade Malevića nisu uspjeli pobijediti Belgiju te su ostali gotovo bez šanse za prolaz u drugi krug...

Belgijski odbojkaški reprezentativci i drugi su put u dva dana bili kobni za Hrvatsku. U utakmici 6. kola skupine A Europske lige Belgija je u Slavonskom Brodu pobijedila Hrvatsku. Ovaj put s 3:0 (25-10, 25-17, 25-23).

Podsjetimo da je dan ranije Hrvatska bila daleko zahtjevniji suparnik. Belgija je tada pobijedila s 3:2 (20-25, 30-32, 13-25, 25-20, 15-13), te je Hrvatska bila jednako blizu uspjehu. No, dan kasnije Hrvatska se na parketu nametnula samo u posljednjem, trećem setu. Sve ostalo je proteklo u dominaciji Belgijanaca koji su u prvom setu izgubili samo deset poena, a u drugom sedamnaest.

Poražene i odbojkašice

Hrvatske odbojkašice također su bile neuspješne u dva nastupa u Slavonskom Brodu. U petak i subotu poražene su od favorizirane Turske, oba puta s laganih 3:0. Igračice Irine Kirilove tako su ostale na začelju skupine C bez ijednoga boda. Turska je prva sa svih šest pobjeda, iza nje slijedi Rumunjska s 4 pobjede. Bjelorusija je treća s dvije pobjede i četiri poraza, a Hrvatice su posljednje sa svih šest poraza.

Europska liga odbojkaša, skupina A, 6. kolo:

Hrvatska - Belgija 0:3 (10-25, 17-25, 23-25)

Velika Britanija - Slovenija 0:3

Redoslijed: 1. Slovenija 6-0, 2. Belgija 3-3, 3. Velika Britanija 2-4, 4. Hrvatska 1-5.

Europska liga odbojkašica, skupina C, 6. kolo:

Hrvatska – Turska 0:3 (15:25, 23:25, 14:25)

Redoslijed: 1. Turska 18 bodova (6- 0), 2. Rumunjska 8 (3:2), 3. Bjelorusija 7 (2:3), 4. Hrvatska 0 (0:6)