U dvoboju 41. kola EBEL lige hokejaši Medveščaka u zagrebačkoj su Areni pretrpjeli najteži ovosezonski domaći poraz. Vienna Capitalsi bili su bolji sa 6-2 (2-0, 1-2, 3-0)...

Opet su domaći hokejaši loše otvorili utakmicu. Gosti su prvu trećinu završili s 2-0 vodstvom. Uložen je potom, isto kao i u petak protiv vodećeg Klagenfurta, maksimalan napor za povratak u drugoj dionici utakmice. Joel Prpic u 29. je minuti smanjio na 2-1 na asistencije Mislava Blagusa i Johna Hecimovica, da bi pet minuta prije kraja druge trećine Greg Day izjednačio po asistencijama Jonathana Filewicha i Kennetha Macaulaya.

Na nesreću svog trenera i navijača u prepunoj Areni, unutar samo 32 sekunde odmah u idućoj su minuti isključenja zaradili Frank Banham i Filewich. Već u 12. sekundi igre s dvama igračima više veliku je prednost iskoristio Francois Bouchard za 3-2 vodstvo. U posljednjoj su dionici gosti samo potvrdili pobjedu trima novim golovima.

''Odigrali smo dobru drugu četvrtinu, a pritisak koji smo napravili nismo uspjeli pretvoriti u našu korist. Mislim da suci nisu imali jednak kriterij, iako nisu utjecali na rezultat. Međutim, ponekad se osjećamo kao ružno pače'', izjavio je sportski direktor Medveščaka Dragutin Ljubić.

''Ne možemo raditi takve pogreške protiv momčadi kao što je Vienna. Ipak, očekujem da nam se vrati dvoje-troje ozlijeđenih igrača do utorka. Mislim da moramo igrati puno pametnije i koncentriranije ukoliko želimo dobiti''. rekao je John Hećimović.

Spektaklom u Areni oduševljen je i gostujući trener Kevin Gaudet koji je pun riječi hvale:

''Navijači su fenomenalni, bilo je nevjerojatno. Trenirao sam Mannaheim u DEL-u koji ima puno sličnih klizališta, ali njihova atmosfera se ne može usporediti s ovim. Ovo su najbolji navijači koje sam vidio, pogotovo u ovakvoj dvorani.''

Unatoč porazu, hokejaše Medveščaka očekuju još dvije utakmice u, nadamo se, jednako prepunoj Areni. A ta dva susreta od puno su većeg značaja za 'Medvjede'...

''Bili smo dobri jedino u drugoj četvrtini. No, sljedeće utakmice su nam puno bitnije, jer igramo protiv momčadi koje su nam direktan protivnik za 'playoff', rezonirao je Joel Prpic.

U sljedećem srazu Arena Ice Fevera, trećem uzastopnom dvoboju Medveščaka u Areni, u utorak će u Zagrebu gostovati ljubljanska Olimpija, koja je u 435. slovenskom derbiju u nedjelju izgubila na svom ledu od Jesenica 4-3 po raspucavanju penala