Slika je kompletna

Hrvatska saznala i posljednjeg suparnika u drugom krugu Europskog rukometnog prvenstva

Nizozemska je pobijedila Portugal 32:31 i osigurala prolaz u drugi krug Europskog rukometnog prvenstva…

Hrvatska rukometna reprezentacija doznala je i posljednja dva suparnika u drugom krugu Europskog rukometnog prvenstva, bit će to reprezentacije Islanda i iznenađujuće Nizozemske.

Island je u susretu posljednjeg kola B skupine pobijedio Mađarsku s 31:30, dok je Nizozemska porazila Portugal sa 32:31.

Island je na koncu osvojio prvo mjesto u skupini s tri pobjede i u drugi krug će, baš kao i Danska, te Francuska, prenijeti dva boda. Nizozemska je pak druga nakon iznenađujućih slavlja protiv Mađarske i Portugala, te minimalnog poraza od Islanda.

Ljestvica skupine I Rukomet Euro 2022: REZULTATI svih utakmica Europskog prvenstva divider

Island u drami srušio Mađarsku

Mađarska i Island su odigrali žestoku i dramatičnu utakmica koja je odigrana u grotlu MVM Domea pred više od 20.000 gledatelja. Tijekom susreta vidjeli smo čak 23 izjednačenja, a utakmica je prelomljena kada je Island tri minute prije kraja pobjegao na +2 (31:29). Mađarska je smanjila na 31:30, te imala napad za izjednačenje, ali nije uspjela.

Island su do pobjede predvodili Bjarki Mar Elisson s devet, te Omar Ingi Magnusson s osam golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Bence Banhidi sa šest i Zoltan Szita s pet golova.

U drugom susretu Nizozemska je ostvarila još jednu veliku pobjedu, u izravnom sudaru za prolaz pobijedila je Portugal.

Nizozemci su na poluvremenu imali četiri gola razlike (17:13), no Portugal je tri minute prije kraja uspio izjednačiti na 30:30, a potom i povesti. Međutim, Nizozemci su uzvratili s dva gola u nizu za 32:31. U zadnjem napadu Portugalci su pogodili stativu.

Nizozemska pobijedila Portugal i prošla u drugi krug

Nizozemsku su do velike pobjede predvodili Kay Smits s osam i Dani Baijens sa šest pogodaka, dok je Bart Ravensbergen skupio 13 obrana. S druge strane najefikasniji su bili Manuel Alvarez sa sedam i Antonio Rodrigues sa šest golova.

Hrvatska će drugi krug otvoriti 20. siječnja u Budimpešti protiv Crne Gore, dva dana kasnije igrat će protiv Danske, a 24. siječnja protiv Islanda. Posljednju utakmicu drugog kruga hrvatska vrsta će imati 26. siječnja protiv Nizozemske.

Podsjetimo, dvije najbolje ekipe iz svake skupine izborit će plasman u polufinale.

Hoće li Kauboji svladati i Crnogorce?

Ukupno glasova:

Nakon odigranih susreta trećeg kola B i D skupine Europskog prvenstva poznate su skupine drugog kruga.