NHL: Prvi poraz Toronta, Tampa Bay bolji od Dallasa

Hokejaši Toronto Maple Leafsa doživjeli su prvi poraz u novoj NHL sezoni. Bolji od njih bili su New York Islandersi 2-1 u Air Canada Centreu...

Nakon četiriju uzastopnih pobjeda Maple Leafse je prizemljio John Tavares golom u četvrtoj minuti produžetka. Bio mu je to drugi bod na utakmici budući je ranije asistirao Mattu Moulsonu.

Jedini gol za Toronto djelo je Phila Kessela s igračem više.

Tampa Bay pobijedila je Dallas 5-4 u najefikasnijoj utakmici večeri u kojoj su se istaknuli Steven Stamkos s golom i dvije asistencije, kao i Dominic Moore s dva gola. Dvadesetogodišnjem kanadskom centru Stamkosu postignuti je gol bio peti iz jednako toliko utakmica, a na svom kontu ima i četiri asistencije.

Dallasu je upisani poraz prvi ovosezonski nakon četiriju uzastopnih pobjeda.

Pittsburgh Penguinsi pobijedili su u svom Consol Energy Centeru Ottawa Senatorse 5-2 i tako došli do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica. Po gol i asistenciju svaki upisali su Sidney Crosby i Jevgenij Malkin.

Chicago Blackhawksi, aktualni osvajači Stanley Cupa, pobijedili su na domaćem ledu St. Louis Bluse 3-2 u produžetku uspjevši preokrenuti 0-2 zaostatak s početka utakmice. Najzaslužniji za povratak prvaka je Marian Hossa koji je postigao dva gola u razmaku od samo dvije i pol minute krajem posljednje trećine, da bi potom u produžetku pobjednički gol zabio Patrick Sharp.

St. Louisu je upisani poraz treći uzastopni.