NHL: Poznati defanzivac zabio prvi hat-trick u 15 godina

Edvard Jovanovski, 34-godišnji makedonski Kanađanin u redovima Phoenixa, postigao je svoj prvi hat-trick u 15 godina NHL karijere…

Jovanovski je branič poznat u kanadsko-američkoj profesionalnoj hokejaškoj ligi po defenzivnom učinku, no u srijedu je neočekivano dao golemi napadački doprinos u domaćoj pobjedi Coyotesa protiv Nashvillea 4-3. U svakom periodu zabio je po jedan gol, a pobjednički, za 4-3, s igračem više u trećoj trećini, u kojoj su domaćini nadoknadili zaostatak 3-2.

Washington je kao domaćin pobijedio Toronto 5-4 boljim izvođenjem kaznenih udaraca. Nakon što su gosti dobili prvi period s 1-0, Capitalsi su u drugoj trećini zabili tri gola, a nisu primili niti jedan. No, Toronto je u razmaku od tri minute i tri sekunde u trećoj trećini zabio tri pogotka za preokret i vodstvo 4-3. Poravnao je Aleksander Semin s igračem više nepunih šest minuta prije kraja dvoboja, a isti je igrač, uz Aleksandra Ovečkina, zabio za Washington i u raspucavanju penala, u kojem Toronto niti jednom nije bio uspješan.

New Jersey je slavio u gostima kod branitelja naslova Chicaga s 5-3, te stigao do tek druge pobjede u zadnjih sedam dvoboja, kojom je pobjegao s dna ljestvice na Istoku. Loša vijest za Devilse je ozljeda desnog lakta legendarnog vratara Martina Brodeura, koji je u drugom periodu napustio igru. Prema prvim informacijama, ozljeda nije ozbiljnije prirode.

S lošim rezultatima u zadnje vrijeme nastavili su Pittsburgh Penguinsi, koji su izgubili na gostovanju kod Dallasa 5-2, te ubilježili četvrti poraz u zadnjih pet utakmica. Dallas je, nakon tri uzastopna poraza, stigao do druge pobjede u nizu, u kojoj je Šveđanin Lou Eriksson bio dvostruki strijelac.
Momčad Bostona je slavila u gostima kod Buffala 5-2, te je pobijedila i na petom uzastopnom gostovanju ove sezone u jednakom broju nastupa, što je novi klupski rekord na otvaranju sezone.