NHL: Poraz trolista uglednika s Istoka

Tri ponajbolje momčadi Istočne konferencije u NHL ligi, Tampa Bay, Pittsburgh i Washington, u utorak su redom upisivale poraze, i to na domaćem ledu...

Tampa Bay je primila čak sedam pogodaka i na kraju izgubila od Buffala 7-4. Zanimljivo, ali na ulasku u zadnjih 20 minuta je Tampa Bay vodila 3-2, no u zadnjoj trećini su primili čak pet pogodaka i to unutar - devet minuta! Seriju je zaokružio dvostruki strijelac Drew Stafford koji je zaslužan za preoblikovanje rezultata iz 5-3 u 7-3 čime je isparila bilo kakva mogućnost da se domaćin veseli u tom ogledu.

Posljednji put kada su gostovali kod Pittsburgha, a bilo je to početkom prosinca, hokejaši Columbusa su lako izgubili utakmicu sa 7-2. Tada je Pittsburgh predvodio Sydney Crosby s dva pogotka, no danas je Crosby, kao i druga zvijezda Pittsburgha Malkin ozlijeđen i scenarij je na kraju bio potpuno drugačiji. Columbus je slavio s 4-1. Igrač utakmice bio je njihov vratar Steve Mason sa čak 32 obrane.

Na utakmici Washingtona i San Josea nije bilo pogodaka tijekom više od pola sata igre, a onda su pobjednika odlučili strijelci za San Jose Logan Couture i Dan Boyle. No, i na tom je ogledu igrač utakmice bio vratar, onaj San Josea Antti Niemi, koji je drugu utakmice zaredom izborio 'shutout', ogled bez primljenog gola.

NHL liga, utorak:

New Jersey - Carolina 3-2 (nakon produžetka)

8. Phoenix 55 25 2 9 9
9. Minnesota 52 22 5 5 5