Capitalsi izjednačili

NHL: Odlični Kopitar i KIngsi nastavljaju harati doigravanjem

Nastavlja se nevjerojatna serija hokejaša Los Angelesa u doigravanju NHL lige. Nakon što su u prvom krugu izbacili najbolju momčad Zapada Vancouver, u drugom krugu vode s 2-0 u seriji protiv drugoplasiranog St. Louisa...

Kingsi, koji su osnovni dio lige završili na osmom mjestu Zapadne konferencije, slavili su i drugi put na ledu St. Louisa, u ponedjeljak je bilo 5-2. Računajući i prvi krug, to im je bila peta uzastopna pobjeda u gostima. A do nje su došli ponajprije zahvaljujući impresivno odigranoj prvoj trećini koju su završili rezultatom 4-0 i praktički obavili posao.

Briljirao je u toj dionici Slovenac Anže Kopitar s dva pogotka, a preostala su dva dodali Mike Richards i Jeff Carter. Kingsi su ipak ostali pogodak prekratki za klupskim rekordom u doigravanju, naime 1993. su protiv Vancouvera u jednoj trećini zabili pet golova.

U nastavku utakmice više nije bilo neizvjesnosti. Bluesi su ublažili poraz pogocima Andyja McDonalda i Matta D'Agostinija, dok je peti strijelac za goste bio Justin Williams. S tri je asistencije utakmicu zaključio Dustin Brown, a vratar Kingsa Jonathan Quick je skupio 27 obrana. Treća je utakmica serije na rasporedu u četvrtak u Los Angelesu.

Washington je izjednačio na 1-1 u seriji protiv najboljeg sastava Istoka u regularnom dijelu, New York Rangersa. Capitalsi su u Madison Square Gardenu slavili s 3-2, a pobjednički je pogodak u 13. minuti posljednje trećine, u situaciji s igračem više, zabio Aleks Ovečkin.

Hokejaši iz glavnoga grada su poveli s 2-0 golovima Mikea Knublea i Jasona Chimere, ali Rangersi su se vratili u igru preko Brada Richardsa i Ryana Callahana. Na kraju od toga ipak nisu imali nikakve koristi, Washington je došao do “breaka”, a priliku za povećavanje prednosti će imati u srijedu u svome Verizon Centeru.(TS)