NHL: Zabio mu pradjed, djed, otac, a sad i on!

NHL liga utorak je ponudila deset dvoboja. Domaćini su ostvarili pet pobjeda, ali od domaćih sastava je samo Carolina slavila u 60 minuta igre, protiv Floride s 2-1...

Washington je pred svojim navijačima svladao New York Islanderse s 2-1. Gol za pobjedu je zabio Aleksandr Ovečkin nakon jedne minute i 55 sekundi igre u produžetku. Gosti su bili na pragu pobjede, nakon što su poveli preko Matta Moulsona u drugoj trećini. Za Capitalse je izjednačio Brooks Laich 48 sekundi prije kraja.

Preostale tri pobjede su domaći sastavi ostvarili boljim izvođenjem penala. Slavili su San Jose protiv Colorada, Vancouver protiv Columbusa i Edmonton protiv Nashvillea, svi sa 2-1. San Jose Sharksima je to bila sedma uzastopna pobjeda, te 16. u zadnjih 19 dvoboja. Za Edmonton je, pak, svoj prvi NHL gol karijere zabio Blake Geoffrion, prvi hokejaš u NHL ligi koji je četvrta generacija u obitelji u najjačoj hokejaškoj ligi na svijetu. Pradjed i djed su bili igrači vrijedni Kuće slavnih, a i otac je igrao u NHL-u.

Od pet gostujućih pobjeda izdvajamo onu Bostona protiv Ottawe 1-0, jer je to Bruinsima bila šesta zaredom u gostima. Time je Boston izjednačio klupski rekord još iz sezone 1971/71, kada je također ostvario šest uzastopnih pobjeda u gostima. Te sezone su Bruinsi osvojili Stanley Cup.

Calgary je slavio kod St. Louisa sa 6-0, a pet pogodaka su gosti zabili u trećem periodu. Istaknuo se Jarome Iginla s dva pogotka i dvije asistencije.

Montreal je slavio kod Atlante 3-1, Dallas kod Phoenixa 3-2, a Buffalo kod New York Rangersa s istim rezultatom.

NHL liga, utorak:

Washington – NY Islanders 2-1 (produžetak)

7. Nashville 64 26 6 9 9
8. Minnesota 63 27 6 6 6