NHL doigravanje: Prvaci krenuli porazom, Semin slomio Rangerse u produžetku

S pet je utakmica počelo doigravanje u NHL ligi, a jedini gost koji je napravio 'break' je Nashville koji je s 4-1 slavio kod Anaheima. Prvak Chicago je pao kod najbolje momčadi osnovnog dijela lige Vancouvera (2-0)...

U Rogers Areni sve je riješeno već nakon deset minuta. Chris Higgins i Jannik Hansen doveli su ranim pogocima Vancouver u vodstvo i taj se rezultat više nije mijenjao do kraja. Još je jednom junak Canucksa bio Robert Luongo obranivši sva 32 udarca na svoja vrata i natjeravši Blackhawkse da u obranu Stanley Cupa krenu porazom. No, svjesni su u Vancouveru da su daleko od konačnog slamanja Chicaga jer su upravo od njega ispadali u doigravanju u posljednje dvije sezone, a pritom su oba puta slavili u prvoj utakmici.

Nashville je ostavio Duckse bez ikakvih izgleda u uvodnom dvoboju četvrtfinala Zapada. Dva je pogotka postigao Mike Fisher, a po jedan Shea Weber i Steve Sullivan za sigurno vodstvo 4-0 koje je do kraja uspio tek smanjiti Teemu Selänne. Šesti put pokušavaju Predatorsi u posljednjih sedam godina pobijediti u jednoj seriji u doigravanju, u Anaheimu su napravili mali korak u tome smjeru.

Najbolji sastav Istoka Washington je tek nakon produžetka slomio otpor New York Rangersa (2-1). Sve do posljednje trećine nije bilo golova u Verizon Centeru, a onda je najprije goste u vodstvo doveo Matt Gilroy, da bi prva zvijezda Capitalsa Aleksandr Ovečkin izjednačila šest minuta prije kraja. Kako u doigravanju nema izvođenja penala, odnosno igra se sve do pogotka u produžetku, gledatelji su vidjeli još 18 i pol minuta igre u dodatnom vremenu prije nego što je Aleksander Semin napokon matirao Henrika Lundqvista.

Pittsburgh se dugo mučio protiv Tampa Baya, a onda su u razmaku od samo 18 sekundi u zadnjoj trećini zabili Aleks Kovaljev i Arron Asham, da bi priču pogotkom u praznu mrežu u posljednjoj minuti za konačnih 3-0 zaključio Chris Kunitz. Nije na odmet podsjetiti da Penguinsi i dalje igraju bez Sidneyja Crosbyja koji se već tjednima oporavlja od potresa mozga.

Detroit je zaostajao za Phoenixom nakon prve trećine (1-0), ali je do kraja doveo stvari na svoje mjesto i slavio s 4-2.