breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"

NHL: Detroit pobijedio Vancouver u derbiju

Hokejaši Detroit Red Wingsa pobijedili su u Vancouveru domaće Canuckse s 2-1 boljim izvođenjem penala u subotnjem derbiju Zapadne konferencije i cijele NHL lige...

Daniel Sedin doveo je domaćine u vodstvo u drugom peroidu s igračem više. Početkom treće trećine je izjednačio Johan Franzen, također u situaciji u kojoj je njegova momčad imala brojčanu prednost na ledu.

U izvođenju penala je Detroitov Jiri Hudler jedini zabio gol, pa su Red Winghsi uzeli dva boda, a Canucksi jedan.

Vancouver je svejedno i dalje vodeća momčad NHL lige sa 60 bodova, a Detroit ima bod manje.

U Istočnoj konferenciji poredak s 57 bodova predvode Philadephia Flyersi, koji su kod kuće svladali nikada lošiji New Jersey u NHL ligi s 2-1. Devilsi su daleko najlošiji ove sezone u ligi sa samo 22 osvojena boda u 41 utakmici. Izgubili su 11. gostujuću utakmicu zaredom, pa ih sada još samo jedan poraz u gostima dijeli od sustizanja neslavnog klupskog rekorda iz 1983. godine.

Minnesota je u Pittsburghu s 4-0 svladala domaće Penguinse, za koje drugu utakmicu zaredom nije igrao ozlijeđeni kapetan Sydney Crosby. Minnesota očito ''ima broj'' za Penguinse, koje je pobijedila šest puta u zadnjih sedam utakmica na njihovom ledu.

Istaknimo još da su Montreal Canadiensi pobijedili Boston Bruinse s 3-2 u produžetku u svojoj 3.000. NHL utakmici na domaćem terenu. Pobjeda je tim vrednija, ako kažemo da su Bruinsi zahvaljujući dvama golovima Patricea Bergerona u drugoj trećini vodili s 2-0 sve do dvije minute i 22 sekunde prije kraja, kada je Scott Gomez poentirao s igračem više za smanjenje na 2-1. Nakon toga je Brian Gionta 48 sekundi prije kraja izjednačio na 2-2, a pobjedu domaćinima osigurao Max Pacioretty nakon tri minute i 43 sekunde igre u produžetku.

10. St. Louis 40 15 5 6 6
11. Minnesota 41 17 4 5 5