NHL: Detroit bolji od Montreala, Anaheim nastavio seriju protiv Calgaryja

U dvoboju najbolje momčadi Centralne i Sjeveroistočne divizije NHL lige, Detroita i Montreala, slavili su domaći hokejaši, Red Wingsi s 4-2...

Do 18. pobjede u 27. utakmici sezone Red Wingsi su stigli na krilima Pavela Dacjuka koji je upisao gol i asistenciju, te vratara Jimmyja Howarda koji je 18 od svojih ukupno 36 obrana skupio u posljednjih 20 minuta. Nicklas Lidström, Niklas Kronwall i Patrick Eaves također su zabili za najbolju momčad Zapadne konferencije, dok su s druge strane kod Canadiensa mrežu zatresli Travis Moen i Benoit Pouliot.

Anaheim Ducksi savladali su Calgary Flamese 3-2 na penale. Zanimljivo je da je to bila 12. uzastopna pobjeda Ducksa u domaćim međusobnim utakmicama protiv Oilersa. Odlučujući penal za Duckse vrijedan dva boda zabio je Corey Perry, dok je tijekom susreta briljirao vratar Jonas Hiller s 37 obrana.

Jedinu gostujuću pobjedu večeri u kojoj je odigrano ukupno šest utakmica odnijeli su hokejaši Colorada protiv Atlante s 4-2. Colorado je na taj način prekinuo niz od pet vezanih gostujućih poraza, za što najviše može zahvaliti Milanu Hejduku koji je 'razbio' egal na semaforu već u 42. sekundi posljednje trećine (za 3-2). U posljednjoj minuti susreta potom je Paul Stastny postavio konačan rezultat.

Na kraju spomenimo još da je napadač Tampe Bay i jedan od ponajboljih igrača lige Steven Stamkos prekinuo post od šest uzastopnih utakmica bez postignutog gola. Zabio je svoj 22. gol sezone (drugi strijelac lige) na gostovanju kod Edmonton Oilersa u porazu svoje momčadi na penale 4-3.

12. Calgary 30 8 4 3 3
13. Minnesota 27 10 2 4 4