NHL: Boston na krilima Lučića slavio u Washingtonu

David Krejči i Milan Lučić ubilježili su po pogodak i asistenciju u prvoj trećini i širom otvorili vrata konačnoj pobjedi Bostona (3-1) u gostima kod Washingtona.

Capitalsi su na taj način prekinuli niz od četiri pobjede u američko-kanadskoj hokejaškoj ligi (NHL), ujedno upisali i prvi poraz na ledu svoga Verizon Centera ove sezone.

Domaćima je nadu u drugoj trećini vratio Marcus Johansson, ali u trećoj minuti posljednje dionice priču je zaključio Matt Hunwick. Bruinsi su došli do trećeg trijumfa zaredom, a ujedno su ostavili najveću zvijezdu Capitalsa Aleksandra Ovečkina bez poena prvi put ove sezone.

San Jose je ostao na jednoj pobjedi ove sezone, dva pogotka Patricka Marleaua nisu bila dovoljna Sharksima koji su svome HP Pavilionu primili pet golova od Caroline za koju je Cam Ward skupio 41 obranu.

Calgary je pogotkom Renea Bourquea u trećoj minuti produžetka pobijedio u gostima kod Nashvillea, a Miikka Kiprusoff je ostvario prvi "shutout" sezone i 35. u karijeri.

Jedinu domaću pobjedu u utorak navečer ostvarila je Minnesota koja je zasipala mrežu Vancouvera i slavila sa 6-2. Prvo ime Wilda bio je češki branič Marek Židlicky s pogotkom i dvije asistencije, dok je za Canuckse oba gola zabio Daniel Sedin.