Nevjerojatan preokret Medvjeda, slavili nakon 1:4

Hokejaši Medveščaka napravili su pravi podvig na gostovanju u Linzu.

Medveščak je ovom pobjedom potvrdio dobru formu, ali i činjenicu da se njegovi hokejaši osjećaju ugodno protiv Linza, koji na ljestvici zauzima drugo mjesto. Ovo je, naime, bio četvrti susret ovih suparnika ove sezone i treća pobjeda Medveščaka, a druga u Linzu! Isto tako, ''medvjedi'' su ubilježili četvrtu pobjedu u zadnjih pet nastupa.

Kada se uzme u obzir način na koji su Zagrepčani stigli do oba boda, pobjeda je još vrjednija! John Hecimovic doveo je goste u vodstvo u 21. minuti, ali su domaćini napravili preokret, te su s četiri uzastopna pogotka vodili 4-1 do 48. minute. Tada je Mike Ouellette smanjio na 4-2, u 50. je strijelac bio Andy Sertich, a u 51. minuti je Ouellette svojim drugim golom izjednačio na 4-4! Medveščak je tako u nepune tri minute zabio tri gola.

U produžetku je nakon samo minute i 17 sekundi igre s igračem više poentirao Jeffrey Heerema za pobjedu ''medvjeda''!

U slovenskom okršaju, Olimpija je u gostima pobijedila Jesenice s neuobičajenim rezultatom 8-7. Trostruki strijelci bili su Andrej Markov kod domaćina, te Frank Banham u Olimpiji.

Medveščak je ostao na osmom mjestu, sada sa 27 bodova, i dalje dva manje od sedmog KAC-a iz Klagenfurta, te tri više od devete Olimpije.

U nedjelju će Medveščak u sljedećem kolu ugostiti Villach.