Play-off

Nastavak ludnice u NHL-u: Samo Rangersi slavili nakon 60 minuta

New York Rangersi, prvi nositelji NHL doigravanja u Istočnoj konferenciji, pobijedili su u prvom dvoboju prvog kruga kao domaćini Ottawa Senatorse s 4-2...

Rangersi su prvi puta od 1994. godine, kada su osvojili Stanley Cup, prvi nositelji Istoka. Od Ottawe su izgubili zadnjih pet utakmica na svom ledu. Isto tako, Senatorsi su ih svladali tri puta u četiri dvoboja ove sezone, a u zadnje dvije utakmice bili su bolji s kombiniranih 7-1. Sve to palo je vodu u ovom ogledu, u kojem su Rangersi poveli s 4-0 početkom trećeg perioda. Strijelci su bili Ryan Callahan, Marian Gaborik, Brian Boyle i Brad Richards. Gosti su do kraja tek ublažili poraz golovima Daniela Alfredssona i Erika Condre.

Branitelji naslova Boston Bruinsi, drugi nositelji Istoka, svladali su kod kuće Washington u produžetku s 1-0 pogotkom Chrisa Kellyja nakon jedne minute i 18 sekundi dodatnog vremena. Bila je to fizička i neefikasna utakmica u kojoj je vratar Bostona Tim Thomas upisao 17 obrana, dok je golman Capitalsa Braden Holtby zaustavio 29 pločica upućenih na njegov gol.

Do ''breaka'' je stigla momčad San Jose Sharksa, koja je pogotkom Martina Havlata u drugom produžetku, njegovim drugim na utakmici, slavila u gostima kod drugih nositelja St. Louis Bluesa. Havlat je pogotkom u drugoj trećini doveo goste u vodstvo. U trećem periodu je Patrik Berglund zabio dva pogotka, prva dva u karijeri u doigravanju, za vodstvo St. Louisa 2-1, ali je Andrew Desjardins zabio u 54. minuti za 2-2. Dan Boyle je upisao dvije asistencije za goste. Finski vratar Antti Niemi, koji je sa Chicagom osvojio Stanley Cup 2010. godine, imao je 40 obrana na golu San Josea.

Do pobjede u drugom produžetku stigao je i Phoenix, treći nositelj Zapada, koji je s 3-2 bio bolji od Chicaga. Zabio je Martin Hanzal. Gosti su poveli u 5. minuti pogotkom kapetana Jonathana Toewsa, kojem je ovo bila prva utakmica nakon pauze zbog potresa mozga. Taylor Pyatt i Antoine Vermette bili su strijelci u drugoj trećini za vodstvo Coyotesa 2-1, ali je 15 sekundi prije kraja branič Chicaga zabio za odlazak u produžetke, u kojima su se ipak bolje snašli domaćini.