Nada pobjedila Zagreb u derbiju 8. kola prvenstva Hrvatske

Hrvatski ragbijaši su odigrali 8. kolo PH koje je bilo jedno od najuzbudljivijih u novijoj povijesti odigravanja PH u ragbiju.

U Splitu je konačno odigran derbi između Nade i Zagreba na visokoj razini i koji zaista može opravdati epitet derbija, u Krasici je momčad Vilana do poluvremenu vodila protiv Mladosti, dok je Sinj na domaćem terenu uvjerljivo svladao favoriziranu Makarsku.

RK NADA - RK ZAGREB 57:33 (17:21)
Utakmice između Nade i Zagreba uvijek su bile jedini pravi derbi PH, iako je zadnje vrijeme rijetko koja i opravdavala taj epitet, no današnja utakmica u potpunosti je opravdala sva očekivanja. Odlična utakmica, relativno popunjene tribine na Starom placu uz ugodan ambijent obilježile su današnju utakmica dvaju starih rivala.

Zagreb odlično otvara utakmicu i u potpunosti dominira cijelim prvim poluvremenom. U momčadi Zagreba posebno su se isticali Jureško, Mijić, Zelić i Mandić dok je u momčadi Nade jedini raspoložen u prvom dijelu bio kapetan reprezentacije Buzov. Nakon odličnog prvog dijela utakmice na poluvrijeme se odlazi rezultatom 17:21 za Zagreb. Nakon desetak minuta drugog poluvremena Nada preuzima inicijativu stranu te u kratkom periodu dostiže i prestiže Zagreb, te odlazi na neuhvatljivih 45:21. Valja istaknuti kako je Zagreb u tom dijelu 'zaradio' i po jedan žuti (isključenje na 10 min.) i crveni (isključenje do kraja utakmice) karton tako da je veći dio drugog poluvremena odigrao sa igračem manje.

Na samom kraju utakmice igra se izjednačeno sa obje strane i tako Nada pobjedom privodi kraju ovu izuzetno zanimljivu i dinamičnu utakmicu. Pobjedom nad Zagrebom rezultatom 57:33 Nada je dva kola prije kraja i matematički osigurala osvajanje još jednog prvenstva u nizu. Uz sve čestitke Nadi valja istaknuti kako je evidentno vidljiv napredak Zagreba za koji se nadamo da će nastaviti sa dobrim radom i tako u idućoj sezoni stati uz bok Nadi u borbi za osvajanje prvenstva.

RK SINJ - RK MAKARSKA RIVIJERA 31:15 (19:10)
U utakmici u kojoj je Makarska slovila za favorita Sinjani su pobjedom priredili još jedno iznenađenje ove sezone i tako su se na tablici i bodovno izjednačili sa Makarskom. Sinjani su odlično otvorili utakmicu i od prve minute dali makaranima do znanja da ih čeka teško i neugodno gostovanje. Dominacijom tokom cijele utakmice Sinj je potpuno zasluženo pobjedio Makarsku i tako im uzvratio za poraz u prvom dijelu sezone. Makarani se pak nakon ovog poraza moraju brzo pribrati i u zadnja dva kola pokušati izboriti pobjede kako bi se pomakli sa 5. mjesta na tablici što bi bio za taj klub bio i najlošiji plasman od kada se igra PH.

RK VILANI KRASICA - HARK MLADOST 15:29 (15:14)
Na igralištu u Krasici malo je nedostajalo da se dogodi i najveće iznenađenje ovogodišnjeg PH u ragbiju. Momčad Mladosti loše je otvorila utakmicu te je brojnim greškama omogućila momčadi Vilana da do poluvremena ostvari prednost od 15:14 i tako zaključi prvo poluvrijeme. U dugom poluvremenu Mladost ipak se budi te ponajviše zaslugama solo prodora Jurišića ipak prelazi u vodstvo koje do kraja utakmice pretvara u pobjedu od 15:29. Trebala naglasiti da se od momčadi Mladosti očekivalo puno više u ovoj utakmici kao i u cijelom proljetnom dijelu prvenstva od kada ih je preuzeo trener Tihomir Janković. Međutim nakon dobrih partija u pripremnim utakmicama protiv Partizana i Ljubljane, Mladost u PH pokazuje vrlo blijedu i neuvjerljivu igru pa će se tako u zadnja dva kola ući sa bodom prednosti ispred Sinja i Makarske sa kojima se bori za poredak od 3. do 5. mjesta.