Mladost osvojila Hrvatski vaterpolski kup

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti pobjednici su Kupa za 2010. godinu nakon što su danas u finalnoj utakmici u Zadru pobijedili riječko Primorje EB sa 10:8 (2:2, 3:2, 4:1, 1:3).

Vaterpolisti Mladosti osvojili su sedmi Kup u povijesti, te prvi trofej u ovoj sezoni. Naslov pobjednika hrvatskog Kupa došao je u prave ruke jer su Mladostaši prvo u polufinalu pobijedili dubrovački Jug, a večeras i Primorje koje je do finala došlo uvjerljivom pobjedom protiv slabašnog splitskog Jadrana.

U prvom poluvremenu protivnici su bili izjednačeni, a Mladost je na 'životu' držao najbolji centar na svijetu Igor Hinić koji je u tom periodu zabio sva četiri svoja gola. Početkom treće četvrtine rezultat je bio 5:5, no tada Mladost golovima Udovičića i Petkovića bježi na 9:5. U posljednjoj dionici igre 'žapci' su rutinski sačuvali prednost i zasluženo nakon 2006. osvojili svoj prvi Kup, dok je Primorje ostalo na jednom Kupu osvojenom 1996. godine.

Prije muškog finala odigrana je i finalna utakmica Kupa za žene u kojem su vaterpolistice riječkog Primorja pobijedila ekipu Bure iz Splita sa 15:8. (Hina)