Medveščak sredio Graz i ostao u igri za play-off!

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u dvoboju 51. kola EBEL lige u Zagrebu Grazz 99erse s 4:3 (0:1, 2:1, 2:1), te tako zadržali šanse za plasman u doigravanje.

Ova pobjeda je bitna zbog lova na doigravanje, a do nje je Medveščak došao zaslugama Dominika Kanaeta koji je konačnih 4-3 postavio pogotkom u 55. minuti. Inače, Graz 99ers je bolje otvorio utakmicu te je vodio 2-0. Greg Day u 33. i Jonathan Filewitz u 37. su prvo izjednačili, a potom je Robby Sandrock u 48. donio Medevščaku vodstvo 3-2.

Gosti su izjednačili šest minuta prije kraja preko Iberera, ali je tada na scenu stupio spomenuti Kanaet i razgalio domaću publiku i klubu donio uspjeh.

Recimo da su dvije slovenske momčadi, koje se nalaze u izravnoj borbi s Medveščakom za doigravanje, upisale također pobjede u ovom kolu. Jesenice su na svom ledu pobijedile RB Salzburg 5-4 u osnovnom dijelu ogleda, dok je Olimpija istim rezultatom, ali nakon kaznenih udaraca, svladala Albu Volan.