Medveščak na pragu ispadanja: I treći put izgubio od KAC-a!

Hokejaši KAC-a pobijedili su u Klagenfurtu Medveščak sa 7-5 (2-1, 2-0, 3-4) u trećoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja EBEL lige. KAC je poveo s 3-0 u pobjedama...

Iako su izgubili, ''medvjedi'' su u ovoj utakmici pokazali karakter i nedostajalo im je možda samo malo više sreće da se u Zagreb vrate s pobjedom. Iako rezultat to ne pokazuje, Medveščak je u sva tri perioda bio aktivnija momčad, ali je samo u trećoj znao to i naplatiti. No, KAC je nakon 40 minuta igre imao vodstvo 4-1. ''Medvjedi'' su se uspjeli vratiti na 4-4, ali ipak nisu uspjeli napraviti potpuni preokret.

KAC je poveo s 2-0 golovima Kalta i Scofielda, a za Medveščak je krajem prve trećine smanjio Borna Rendulić. U drugom periodu je Christoph Brandner, koji je zabio dva gola u Zagrebu, bio strijelac u 24. minuti za 3-1, a u 33. je David Schuller postigao novi pogodak za vodstvo domaćina 4-1.

No, Medveščak je veći dio treće trećine nametnuo iznimno jak tempo i žestoko je pritisnuo domaćina, pa se igralo praktički samo pred golom Andyja Chioda, koji je dobro branio. Svejedno, Medveščak je sjajno iskoristio tri situacije s igračem više. Prvo je Andy Sertich smanjio na 4-2 već nakon 32 sekunde igre u posljednjem periodu, a onda je John Hecimovic s dva pogotka, u 45. i 53. minuti, vratio rezultat u egal.

Joel Prpic je dva puta bio isključen u kratkom razdoblju, ali domaćin nije uspio iskoristiti te situacije. No, kada su Guidarelli i Kinasevich u razmaku od samo 15 sekundi dobili isključenja, KAC je uspio iskoristiti napad ''pet na tri'', a strijelac je bio Shantz u 56. minuti. Ubrzo je Zagrepčane novim pogotkom šokirao i Hager, s jednim igračem više. Tračak nade vratio je Roby Sandrock pogotkom minutu prije kraja. No, Zagrepčani su tada povukli Roberta Kristana s gola, imali su napad ''šest na pet'', ali su izgubili pločicu, pa je Scofield pogotkom u praznu mrežu za 7-5 okončao priču.

KAC je poveo s 3-0 u pobjedama, kao što su i ostale bolje rangirane momčadi, koje su bile među prve četiri momčadi u osnovnom dijelu sezone, povele s 3-0 u pobjedama protiv svojih suparnika: Red Bull Salzburg protiv Olimpije, Vienna Capitalsi protiv Graza, odnosno Villach protiv Linza.

Medveščak je iz prve tri utakmice protiv KAC-a mogao uzeti puno više. U prve dvije je vodio, u trećoj se vratio od 1-4 do 4-4, ali ništa od toga na kraju nije bilo dovoljno. Četvrta se igra u nedjelju u Domu sportova.