Hrvatsko veslanje imalo je velike planove za novu sezonu!
Sve je bilo spremno za prvu provjeru nove postave četverca bez kormilara, braća Martin i Valent Sinković u kombinaciji s Patrikom i Antonom Lončarićem trebali su prošlog vikenda na zagrebačkom Jarunu prvi put zajedno nastupiti, ali već na zagrijavanju došlo je do ozbiljnog incidenta!
Naime, tijekom zagrijavanja u hrvatski četverac zaletio se čamac talijanske posade sa srpskim veslačima, a prilikom sudara Martin Sinković zadobio je udarac u donji dio leđa. Izgledalo je to dosta ružno, no sjajni hrvatski veslač pojasnio je situaciju.
"Izgledalo je dramatično, bilo je dramatično, no imali smo sreću u nesreći. Dobio sam udarac baš u najveći i najjači mišić u leđima. Ništa nije puklo, bio sam na CT-u i rendgenu, kosti su žive. Najviše mi je žao što na kraju nismo odveslali utrku, veselio sam se, to nam je trebala biti prva utrka u četvercu", kazao je tijekom gostovanja u emisiji HRT-a Kod nas doma.
Martin nikome ništa ne zamjera, dapače, žao mu je srpskih veslača:
"Žao mi je i tih dečki koji su ušli u krivu stazu i skrivili sudar. Neiskusni su i mladi, znam da im je to veliki stres, pogotovo što su se zabili u nas kao olimpijske pobjednike, sigurno nas gledaju kao uzore.
Nadam se da će se nastaviti baviti sportom, da ih ovo neće previše uzdrmati. Prije sudara ni u jednom trenutku nismo bili svjesni da ćemo se sudariti. Oni su u jednom trenutku ušli u krivu stazu, prvi put su bili na Jarunu, vjerojatno su bili pod stresom zbog utrke. Neiskusni su, to se događa."
Ipak dogodio se veliki propust, Sinković tvrdi da je sudac trebao reagirati.
"Sudac je trebao reagirati, to moram reći. Bio je tamo, ali očito nije gledao što se događa. To je pogrešno. U našem sportu je jako dobro regulirano gdje se smije, a gdje ne smije veslati. Nažalost, sad se nama dogodilo, ali srećom, ništa nije slomljeno. Bit će u redu", zaključio je Sinković