Svjetski kup

Odermatt u Kranjskoj Gori osigurao Veliki kristalni globus, Zubčić 23.

Norvežanin Henrik Kristoffersen pobjednik je veleslaloma kojeg su skijaši vozili u nedjelju za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, a hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je 23. mjesto.

Kristoffersen, koji je i jučer slavio u veleslalomu u Kranjskoj Gori, do pobjede je došao s vremenom 2:18.13, drugi je bio Austrijanac Stefan Brennsteiner sa 23 stotinke sporijim vremenom (2:¸18.36), a treći je prvoplasirani iz prve vožnje Švicarac Marco Odermatt sa 27 stotinki zaostatka za pobjednikom (2:18.40). Zubčić, koji je nakon prve vožnje bio 22., sada je zauzeo 23. mjesto sa 2,66 sekunde zaostatka za Kristoffersenom.

Odermatt osigurao Veliki kristalni globus

Švicarac Odermatt je još prije osigurao osvajanje Malog kristalnog globusa u disciplini, a sada je osigurao i Veliki kristalni globus jer u ukupnom poretku ima 1.379 bodova, dok drugoplasirani Norvežanin Aleksander Aamodt Kilde ima 329 manje (1050).On ne namjerava nastupiti ni u slalomu ni u veleslalomu na završnici u Courchevalu sljedeći tjedan kada će skijaši voziti ukupno četiri utrke.Treći je u ukupnom poretku Kristoffersen sa 874 boda. Zubčić je 21. sa 292 boda.

U poretku veleslalomaša Odermatt jer prvi sa 620 bodova, Kristoffersen je drugi sa 453 boda, a treći Austrijanac Manuel Feller sa 326 bodova.