Poravnali na 1:1

Linz uspio izjednačiti u finalnoj seriji u Klagenfurtu

U drugoj utakmici finalne serije doigravanja za prvaka austrijske hokejaške lige (EBEL) Linz je u gostima pobijedio Klagenfurt 3-2...

Izjednačili su time Black Wingsi, najbolja momčad osnovnog dijela natjecanja, seriju na 1-1, te najtrofejnijemu austrijskom klubu, koji je dosad u doigravanju izbacio branitelja naslova Red Bull Salzburg te zagrebački Medveščak, nanijeli prvi domaći poraz u ovosezonskom doigravanju.

Utakmicu su gosti riješili pogotkom Irmena za 3-1 vodstvo 12 minuta prije kraja utakmice. Kalt je u 57. minuti, u situaciji s igračem više i izvučenim golmanom Chiodom (6-na-4), uspio tek ublažiti poraz.

Serija se sada opet vraća na led prvopostavljenih Black Wingsa. Treća je utakmica na rasporedu već u utorak. (TS)