Lake Louise: Zrnčić Dim brži od Kostelića na treningu

U kanadskom je Lake Louiseu održan prvi od triju predviđenih spustaških treninga uoči subotnje prve utrke spusta u Svjetskom kupu skijaša...

Najbrže je vrijeme na temperaturi od -18 Celzijevih stupnjeva odskijao Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji se stazom spustio za minutu, 49 sekundi i 97 stotinki. Austrijanac Hans Grugger zaostao je sedam, a Šveđanin Patrik Järbyn 14 stotinki.

Najbrži hrvatski skijaš bio je Natko Zrnčić-Dim na 30. mjestu s dvije sekunde i 28. stotinki zaostatka. Ivica Kostelić, koji se niz stazu spustio šesti po redu, završio je na djelidbi 56. mjesta s 3.36 sekundi zaostatka za Norvežaninom, dok je Tin Široki, startavši 81. od 87 natjecatelja, zauzeo 70. mjesto s četiri sekunde i 76 stotinki zaostatka.

Švicarac Daniel Albrecht nastupio je na prvom treningu uoči jedne utrke Svjetskog kupa nakon 22 mjeseca pauze izazvane teškim padom na stazi Streif u Kitzbühelu (22. siječnja 2009.).

Završio je trening na 81. mjestu od 84 spustaša koji su došli do cilja. Za Svindalom je zaostao više od šest sekundi.