Kuopio: Larintu prva pobjeda u karijeri

Finski 20-godišnji skijaš-skakač Ville Larinto ostvario je prvu pobjedu u karijeri na drugom natjecanju ove sezone u Svjetskom kupu, održanom u njegovoj zemlji, u Kuopiju...

Skokovima od 129,5 i 124 metra Larinto je stigao do zbroja od 240,9 bodova i prve pobjede, a četvrtog postolja u karijeri u Svjetskom kupu. Drugo mjesto osvojio je njegov sunarodnjak Matti Hautamäki skokovima od 127 i 129,5 metara. Ukupno je osvojio 240,8 bodova, odnosno samo 0,1 bod manje od Larinta! Imao je veće duljine, ali i slabije ocjene za stil.

Švicarac Simon Ammann, pobjednik Svjetskog kupa prošle sezone i vlasnik četiri zlatne olimpijske medalje, dvije iz Salt Lake Cityja 2002. godine i još dvije iz Vancouvera prošle sezone, bio je vodeći nakon prve serije, ali je natjecanje okončao na trećem mjestu, sa skokovimja od 128,5 i 128 metara. Ukupno je prikupio 238,3 boda.

Austrijanac Andreas Kofler, pobjednik prve utakmice sezone u Kuusamu, osvojio je ovoga puta četvrto mjesto, sa 237,7 bodova. To mu je bilo dovoljno za zadržavanje vodstva u ukupnom poretku nakon dvije utakmice, sa 150 bodova. Prate ga Larinto sa 140, te Hautamäki i Austrijanac Thomas Morgenstern, obojica sa po 125 bodova. Peti je Ammann sa 120 bodova.

Sljedeća dva natjecanja u Svjetskom kupu na rasporedu su u norveškom Lillehameru predstojećeg vikenda, u subotu i nedjelju.