Kosteliću odlično 10. mjesto u spustu, slavlje Janke

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 10. mjesto u spustu koji je vožen za Svjetski kup u Garmisch Partenkirchenu.

Na stazi Kandahar, na prvome od četiriju natjecanja ovotjedne završnice Svjetskog kupa, Švicarac Carlo Janka je nadmašio Austrijanca Marija Scheibera za dvije stotinke sekunde spustivši se niz 3.3 kilometra dugu stazu 20. po redu. Time je osvojio novih stotinu bodova te tri utrke prije kraja sezone preuzeo prvo mjesto ukupnog poretka od Austrijanca Benjamina Raicha pobjegavši mu na 54 boda.

Raich nije nastupio u spustu, s obzirom da nije među 25 najboljih spustaša ove sezone.

Ivica Kostelić odskijao je deseto vrijeme utrke došavši tako do novih 26 bodova i trećeg najboljega spustaškog rezultata u karijeri. Za pobjednikom je zaostao 63 stotinke sekunde. Skijao je drugi po redu.

Janki je ovo bila treća spustaška pobjeda ove sezone, te sedma ukupno u karijeri kad je Svjetski kup u pitanju.

Njegov sunarodnjak Didier Cuche, koji je trećom pobjedom sezone u Kvitfjellu prošlog tjedna osigurao svoj treći Mali kristalni globus kao najbolji spustaš, u Garmischu je završio na osmom mjestu.

U Garmisch Partenkirchenu će sljedeće godine biti održano i Svjetsko prvenstvo.