Kranjska Gora: Ivica ispao iz trke za mali Kristalni globus

Ivica Kostelić osvojio je osmo mjesto na pretposljednjem slalomu sezone u slovenskoj Kranjskoj Gori....

Najbolji hrvatski skijaš nije imao svoj dan na slalomu u Kranjskoj Gori. Kao i na prethodnim slalomima u Schladmingu i Kizbuehelu Ivica nije vozio dovoljno agresivno i takvim pristupom nije mogao ugroziti najbolje.

Kostelić je u Kranjskoj Gori nakon prve vožnje držao tek 13. mjesto, iako je imao zaostatak samo 0.99 za vodećim Razzolijem. U drugoj je odvezao nešto bolje. Nakon što se spustio niz stazu zauzeo je drugo mjesto, odmah iza fantastičnog Hirschera, a do kraja trke prešla su ga još sedmorica pa je na kraju završio kao osmi, nakon što je diskvalificiran Ligety.

Pobjedu je ponovo odnio sjajni Austrijanac Reinfried Herbst, trenutno najbolji slalomaš svijeta. Na drugo se mjesto s 15. nakon prve vožnje probio Marcel Hirscher, dok je treći bio Francuz Julian Lizeroux. Vodeći nakon prve vožnje Talijan Guliano Razzoli nije uspio završiti utrku.

Kostelić je bio naš jedini predstavnik u drugoj vožnji, budući Dalibor Šamšal još jednom nije završio prvu slalomsku vožnju, dok su Natka Zrnčića-Dima milimetri dijelili od ulaska među trideset najboljih.

No, Zrnčić-Dim je na kraju ostao 39 stotinki izvan kruga 30 najboljih, na 33. mjestu.

U poretku slaloma svoje vodstvo je povećao Herbst, koji vodi s 40 bodova prednosti ispred Lizerouxa, dok je Ivica na trećem mjestu ispao iz trke za mali Kristalni globus zbog prevelikog zaostatka. Također su mu i izgledi za veliki globus minimalni, osim ako ne dobije sve utrke do kraja. Ipak, šansu za trofej Ivica će ipak imati ove sezone: na Olimpijskim igrama u Vancouveru koje počinju za dva tjedna...