Svjetski kup

Kostelić na grbavoj i rastrganoj stazi: Zadovoljan sam za prvi trening!

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 24. mjesto na drugom treningu spusta koji se jučer (četvrtak) održao u kanadskom Lake Louiseu...

Prvi trening spusta u srijedu otkazan je zbog velike količine novonapadalog snijega, a na drugom je Ivica imao startni broj 21. Aktualni ukupni pobjednik Svjetskog kupa je stazu prošao u vremenu 1:50.63 sa zaostatkom od minute i 51 stotinku za najbržim Austrijancem Romedom Baumannom.

"Staza je bila dosta grbava i razrovana, zbog snijega koji je napadao. Na gornjem dijelu staze izgubio sam dosta vremena, dok mi se srednji dio činio dosta dobar. Općenito za prvi trening te za upoznavanje staze mogu reći da je bilo u redu. Što očekujem? Ne znam,vidjet ćemo dalje na sljedećem treningu i utrci", komentirao je Kostelić nakon treninga.

Pored Kostelića na treningu su nastupila još trojica hrvatskih skijaša. Natko Zrnčić-Dim zauzeo je 45. mjesto (1:51.94) sa startnim brojem 53, Tin Široki 73. mjesto (1:53.89) sa startnim brojem 77, a Sebastian Brigović 81. (1:56.58) startavši kao 85.

Danas (petak) je predviđen novi trening spusta, a za vikend se voze utrke. Za subotu je predviđen spust, a superveleslalom za nedjelju.