SP rukometašica

Korejke bolje od Nizozemki, mučenje Dankinja, Crnogorke razbile Kongo

Treći dan Svjetskog prvenstva rukometašica, koje se ovog mjeseca igra u Srbiji, prošao je, kao i prva dva, bez većih iznenađenja...

Najneizvjesniji susret odigran je u skupini A između Koreje i Nizozemske, a slavila je azijska ekipa rezultatom 29-26. Doduše, izostala je napeta završnica, jer su Korejke stvorile poveću zalihu golova u prvom poluvremenu (17-11), te su istu održavale tijekom većeg dijela nastavka. Obje reprezentacije nakon dva kola imaju omjer pobjeda i poraza 1-1.

U istoj su skupini europske prvakinje Crnogorke razbile Kongo s 35-9, dok je Francuska nadigrala Dominikansku Republiku s 27-10.

U skupini B su domaće rukometašice lakoćom savladale Alžir rezultatom 34-14, dok je Danska, nakon mučenja u prvom poluvremenu (13-13), ipak u konačnici slomila Japanke i slavila s 29-25. Uvjerljivu su pobjedu upisale i Brazilke, koje su s 34-21 bile bolje od Kineskinja. (TS)